Нацрада на вимогу суду перерахує ліцензійний збір «Зеонбуду»

Нацрада на вимогу суду перерахує ліцензійний збір «Зеонбуду»

22 Грудня 2022
1138
22 Грудня 2022
13:57

Нацрада на вимогу суду перерахує ліцензійний збір «Зеонбуду»

1138
Компанія оскаржувала надмірно сплачений ліцензійний збір.
Нацрада на вимогу суду перерахує ліцензійний збір «Зеонбуду»
Нацрада на вимогу суду перерахує ліцензійний збір «Зеонбуду»

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення перерахує ліцензійний збір цифрового провайдера «Зеонбуду». Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 22 грудня на вимогу суду.

Цифровий провайдер «Зеонбуд» звернувся до суду і вимагав зобов’язати Нацраду зробити перерахунок ліцензійного збору, який компанія сплатила за продовження ліцензії. Окружний адміністративний суд Києва поки що залишив позовну заяву без руху, оскільки «Зеонбуд» недоплатив судовий збір. У своїй позивній заяві «Зеонбуд» просить суд стягнути з Нацради завдану майнову шкоду у вигляді надмірно сплаченого ліцензійного збору у загальній сумі 24 035 180,00 грн, а також скасувати відповідний пункт у додатку до рішення про продовження ліцензії.

Окружний адміністративний суд у рішенні від 12 липня 2021 року задовольнив позов «Зеонбуду» і зобов’язав Нацраду зробити перерахунок ліцензійного збору. А також вирішив стягнути з Нацради на користь «Зеонбуду» завдану майнову шкоду у вигляді надмірно сплаченого ліцензійного збору у розмірі  24 035 180,00 грн.

12 жовтня 2021 року Шостий Апеляційний адміністративний суд скаргу Нацради не задовольнив і залишив це рішення без змін. 11 травня 2022 року Верховний суд своєю постановою частково задовольнив касаційну скаргу Нацради і постановив стягнути не компенсацію за моральну шкоду, а надмірно виплачений ліцензійний збір у розмірі  24 035 180,00 грн з державного бюджету України через ГУ ДКС України у м. Києві.

Регулятор вирішив перерахувати ліцензійний збір та видати «Зеонбуду» нові додатки до ліцензії.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року цифровий провайдер-монополіст «Зеонбуд» продовжив свою ліцензію ще на десять років під низку гарантійних зобов’язань. Одним із них є зміна модуляції сигналу, яка має покращити покриття цифрового телебачення. При цьому регулятор галузі, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, має контролювати це, і якщо «Зеонбуд» не зробить те, що обіцяв, має право скасувати рішення про продовження ліцензій.

У березні 2021 року «Зеонбуд» завив, що виконав усі рекомендації президента та Нацради. Окрім введення в експлуатацію 14 передавальних станцій до 31.12.2020 (компанія змогла ввести в експлуатацію 13 станцій).

Однак, крім зміни модуляції, «Зеонбуд» змінив корекцію помилок передачі даних та захисний інтервал. Ці зміни впливають на можливості розширення покриття. Тому Нацрада призначила позапланову перевірку цифровому провайдеру-монополісту «Зеонбуду». До перевірки залучать спеціалістів РНБО, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Держспецзвязку та УДЦР.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1138
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду