Інтернет асоціація пропонує Нацраді розказати абонентам, чому іноземних каналів стало менше

Інтернет асоціація пропонує Нацраді розказати абонентам, чому іноземних каналів стало менше

9 Листопада 2022
1248
9 Листопада 2022
16:37

Інтернет асоціація пропонує Нацраді розказати абонентам, чому іноземних каналів стало менше

1248
Та подовжити строки надання документів щодо внесення іноземних каналів з ЄС.
Інтернет асоціація пропонує Нацраді розказати абонентам, чому іноземних каналів стало менше
Інтернет асоціація пропонує Нацраді розказати абонентам, чому іноземних каналів стало менше

Інтернет асоціація України (ІнАУ) пропонує регулятору подовжити для правовласників з країн Європейського Союзу строки надання документів щодо внесення іноземних каналів до списку дозволених для трансляції, а також провести роз’яснювальну кампанію серед абонентів щодо змін у пакетах каналів. Про це йдеться у листі ІнАУ.

«Станом на 03.11.2022 Перелік повноцінно не сформовано, адже у ньому замість 185 каналів міститься лише 84 іноземні програми. А виключенню з пакетів провайдерів програмної послуги підлягають більше 100 телеканалів, - звертає увагу ІнАУ, - Разом з тим, більшість з телеканалів, які наразі не включено до Переліку, перебувають під європейською юрисдикцією. Серед них є також суспільні мовники провідних країн ЄС. Контент телеканалів, які досі не увійшли в Перелік має здебільшого розважальний характер, – це американські, європейські фільми та шоу неросійського виробництва».

Також асоціація звертає увагу на те, що регулятор не запланував час для інформування населення про можливі зміни у наповненні пакетів. А це, на думку ІнАУ, «може призвести до порушення прав споживачів (абонентів) програмних послуг», адже до закінчення строку дії угоди провайдер «не має права без офіційно оформленого погодження абонента вносити зміни до характеристик програмної послуги».

«Зазвичай в угодах з абонентами термін повідомлення про зміни переліку програм зазначається протягом одного місяця до провадження змін.  Відповідно, провайдери не зможуть одномоментно скоригувати перелік програм та рівноцінно замінити ті програми, які не включено до Переліку.  До деяких телеканалів на сьогодні рівноцінної заміни немає. Окремі угоди провайдерів з правовласниками не містять право провайдера на одностороннє розірвання угоди за ініціативою провайдера, але містять гарантії у такому випадку відшкодувати збитки правовласникам або суттєві штрафи», – йдеться в листі ІнАУ.

Тому асоціація пропонує регулятору:

  • внести зміни до рішення Національної ради та передбачити, що фактичне виключення телеканалів провайдери програмної послуги здійснюють після попередження абонентів про зміни у пакетах програмних послуг відповідно до законодавства та укладених договорів, але не менше ніж за 1 місяць;
  • провести широку роз’яснювальну кампанію з інформування споживачів з цього питання, зокрема через засоби масової інформації;
  • виділити спеціальну гарячу лінію телефонного зв’язку, де співробітник Національної ради буде роз’яснювати споживачам причини у змінах у пакетах програмних послуг та давати роз'яснення, чому провайдери вимушені виключити певні телеканали;
  • подовжити строки надання документів для правовласників з ЄС, які було раніше включено до переліку адаптованих.

«Детектор медіа» звернувся до Нацради з проханням прокоментувати пропозиції ІнАУ.

Нагадаємо, член Нацради Максим Онопрієнко на останньому засіданні регулятора сказав, що для охочих долучити канали до переліку залишилось ще десять днів, щоб привести документи у відповідність до вимог. Ті чи інші проблеми з документами — це на сьогодні одна з найтиповіших помилок, якої припускаються дистрибутори. Однак, за словами Максима Онопрієнка, «найстрашніше — коли регулятор бачить посилання на ліцензії Роскомнадзора або анонси з московським часом».

До згаданого переліку Нацрада зможе долучити канали, які подадуть потрібні документи до 16 листопада включно.

У вересні, коли затверджувався оновлений перелік іноземних каналів, регулятор дав ще два місяці дистрибуторам і правовласникам, які мали подати документи на включення до переліку, але не зробили це. Протягом цього часу транслювати канали, які були у старому переліку, не заборонено. 15 вересня Нацрада затвердила оновлений перелік іноземних телеканалів, які можна ретранслювати в Україні. У ньому замість 185 каналів лише 49. 29 вересня Нацрада доповнила «Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються», 18 мовниками, а потім ще долучила до нього 7 іноземних каналів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1248
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду