Нацрада хоче стягнути штраф з каналів Мураєва та «ТРК "Здоров’я"» через суд

Нацрада хоче стягнути штраф з каналів Мураєва та «ТРК "Здоров’я"» через суд

28 Липня 2022
1522
28 Липня 2022
12:46

Нацрада хоче стягнути штраф з каналів Мураєва та «ТРК "Здоров’я"» через суд

1522
Штрафи мовникам були призначені на початку поточного року, однак компанії їх досі не сплатили.
Нацрада хоче стягнути штраф з каналів Мураєва та «ТРК "Здоров’я"» через суд
Нацрада хоче стягнути штраф з каналів Мураєва та «ТРК "Здоров’я"» через суд

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернеться до суду з позовом про стягнення штрафів з каналів «Наш» (ТОВ «Наш 365»), «Максі ТВ» (ТОВ «Наша Прага») та «ТРК "Здоров’я"». Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 28 липня.

Усі три мовники не сплатили штрафи у 30-денний термін, передбачений законодавством. Через це за кожен прострочений день нараховується пеня у розмірі 1%.

Нацрада дала вказівку своєму апарату нарахувати пеню та підготувати звернення до суду з позовом про стягнення штрафів.

Штраф одеському ТОВ «ТРК "Здоров’я"» регулятор призначив 13 січня 2022 року за розпалювання релігійної ворожнечі. Нацрада зафіксувала в ефірі каналу трансляцію програми «Український формат», виробником якої була юридична особа Першого незалежного ТОВ «Тайм Медіа». Токшоу вели Діана Панченко та Ростислав Сухачов. У рамках програми вийшли інтерв’ю з Іллею Кивою та Олегом Волошиним. За словами члена Нацради Максима Онопрієнка, під час цих ефірів депутати виголошували висловлювання, які мали ознаки мови ворожнечі і за своєю суттю збігалися із пропагандистською позицією РФ.

Канали Євгена Мураєва «Наш» і «Максі ТВ» свої штрафи, кожен на 24 934,05 гривень, отримали на засіданні 10 лютого 2022 року. На каналі «Наш», згідно із результатами перевірки яку провела Нацрада, українська мова лунала в ефірі лише 2 години 26 хвилин (8,71%), а обсяг передач недержавною мовою становив 25 годин 34 хвилини (91,29%). На телеканалі «Максі-ТВ» ці показники були зафіксовані на рівні 2 години 25 хвилин (8,68%) і 25 годин 35 хвилин (91,32%) відповідно. Нагадаємо, законодавством передбачена квота української мови для загальнонаціональних каналів на рівні 75%.

Окрім цього, програми власного виробництва на каналі «Наш» транслювались у повторі недержавною мовою без субтитрування українською.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1522
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду