Три регіональні компанії отримали попередження від Нацради

Три регіональні компанії отримали попередження від Нацради

13 Січня 2022
796
13 Січня 2022
14:43

Три регіональні компанії отримали попередження від Нацради

796
Це КП «Редакція міського радіомовлення», ТОВ «ТРК "ТВА"», та КП Сокирянської районної ради «ТРО "Сокиряни"».
Три регіональні компанії отримали попередження від Нацради
Три регіональні компанії отримали попередження від Нацради

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оголосила попередження трьом регіональним мовникам: КП «Редакція міського радіомовлення», м. Трускавець Львівської обл., ТОВ «ТРК "ТВА"», м. Чернівці, КП Сокирянської районної ради «ТРО "Сокиряни"» м. Сокиряни Чернівецької обл. Такі рішення регулятор прийняв на своєму засіданні 13 січня.

КП «Редакція міського радіомовлення» (позивні «В ефірі Трускавець»), м. Трускавець Львівської обл., не вчасно подало заяву про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною керівника і складу пов’язаних осіб.

ТОВ «ТРК "ТВА"» (позивні «ТВА ФМ»), м. Чернівці, не дотримала умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення та не дотрималась конкурсних умов. Зокрема, зменшила обсяг інформаційно-аналітичних  та  публіцистичних  передач (за ліцензією має бути не менше 3 год 10 хв на добу, фактично – 1 год 16 хв на добу), освітніх  програм (за ліцензією – не менше 3 год на добу, фактично – 20 хв 18 с на добу), а також підбірки музичних творів (за ліцензією – не менше 3 год на добу, фактично – 1 год 57 хв на добу).

В ефірі радіокомпанії не звучали дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію (за ліцензією їх має бути не менше ніж 1 год на добу). Також ліцензіат не виконав одну з конкурсних умов, яка передбачає, що в загальному обсязі власного мовлення не менше 15% мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. У день моніторингу в ефірі «ТВА ФМ» не було зафіксовано таких програм. За словами представника, це порушення відбулось через хворобу співробітника.

Радіокомпанія КП Сокирянської районної ради «ТРО "Сокиряни"» (позивні: музичний твір «Позивні телерадіоорганізації «Сокиряни», автор Рудий Ю. А.»), м. Сокиряни Чернівецької обл., також не дотрималась умов програмної концепції. Ліцензіат зменшив частку програм власного виробництва (за ліцензією має бути не менше як 6 год 10 хв на добу, фактично – 3 год 50 хв на добу) і обсяг розважальних передач (за  ліцензією – не менше як 2 год 50 хв на добу, фактично – 2 год 13 хв на добу). Крім того, компанія не транслювала дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію (за ліцензією має бути не менше як 45 хв на добу). Також у день проведення моніторингу радіостанція щогодини не транслювала свої позивні. Представники радіостанції пояснили це виходом з ладу компресора.

Нагадаємо, також на цьому засіданні Нацрада оголосила попередження каналу К2 (юридична особа ТОВ «Телеканал «К2») через програму, де Крим назвали російським.

Ілюстрація: Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
796
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду