Дві регіональні компанії отримали попередження від Нацради через порушення у день пам’яті

Дві регіональні компанії отримали попередження від Нацради через порушення у день пам’яті

25 Листопада 2021
2244
25 Листопада 2021
14:12

Дві регіональні компанії отримали попередження від Нацради через порушення у день пам’яті

2244
Попередження отримали телеканал «СТС» та радіостанція «Дані».
Дві регіональні компанії отримали попередження від Нацради через порушення у день пам’яті
Дві регіональні компанії отримали попередження від Нацради через порушення у день пам’яті

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оголосила попередження телеканалам «СТС» (юридична особа – ТОВ «Телекомпанія СТС», м. Суми) та «Дані» (юридична особа  ТОВ «Дані-Теплоцентр», м. Балаклія) через недотримання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 25 листопада.

Мова йде про 29 серпня, День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Позапланова перевірка сумського телеканалу «СТС» виявила, що цього дня він не оголосив о 12:00 хвилину мовчання. Також на екрані між 06:00 та 12:30 не було розміщено палаючої свічки. Не поширювалося в ефірі мовника і повідомлення про день пам’яті у проміжку часу між 06:00 і 12:30.

У наданих Нацраді поясненнях щодо виявлених порушень товариство посилається на людський фактор, зауважуючи на неналежному виконанні деякими його співробітниками своїх посадових обов’язків. Мовник повідомляє, що саме у цей час на каналі відбувався процес зміни керівництва й переформатування штатного розпису.

У ефірі радіостанції «Дані» регулятор зафіксував твори мажорного звучання. Йдеться про пісні «Кохання-зітхання» («Любовь-морковь») у виконанні Олі Полякової та «Зроби мені хіп-хоп» у звучанні гурту «Танок на майдані Конґо».

Представниця компанії Тетяна Фоміна звернула увагу, що у правилах регулятора забороняється виконання мажорного звучання. Однак згадані твори були виконані у мінорному звучанні. На підтвердження цієї думки вона надала висновок Балаклійської музичної школи.

Перший заступник голови Нацради Валентин Коваль зазначив, що у правилах регулятора формування стосується емоційного сприйняття цих творів.

«Мова йде про звучання, а не тональність. Це скорше питання настрою, а не тональності. У цьому контексті ці згадані пісні недоречні», – каже Коваль.

А член Нацради Максим Онопрієнко додав, що у відповіді фахівців Балаклійської музичної школи міститься запитуваний ладо-гармонічний аналіз пісень, однак відсутній висновок щодо визначення мажорного/мінорного звучання аудіовізуальних творів «Кохання-зітхання» («Любовь-морковь») у виконанні Олі Полякової та «Зроби мені хіп-хоп» у виконанні гурту «Танок на майдані Конґо».

Зафіксовано і трансляцію радіокомпанією аудіовізуального твору «Удвох» («Вдвоём») у виконанні Наргіз і Максима Фадєєва. Прізвище цього російського співака внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Тетяна Фоміна посилалась на порушення статті 10 Європейської конвенції. Однак регулятор проголосував за винесення компанії попередження.

Нагадаємо, Нацрада не оголосила «Інтеру» попередження за показ радянських фільмів за участю акторів, котрі внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2244
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду