Верховна Рада скасувала конкурси на акредитацію організацій колективного управління

Верховна Рада скасувала конкурси на акредитацію організацій колективного управління

15 Грудня 2021
2668
15 Грудня 2021
13:21

Верховна Рада скасувала конкурси на акредитацію організацій колективного управління

2668
Закон дозволяє зареєстрованим організаціям колективного управління добровільно збирати роялті, поки Міністерство економіки не ухвалить рішення про акредитацію організацій.
Верховна Рада скасувала конкурси на акредитацію організацій колективного управління
Верховна Рада скасувала конкурси на акредитацію організацій колективного управління

Верховна Рада прийняла у другому читанні закон «Про внесення змін до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління». Це рішення підтримали 253 депутати.

Ініціатори законопроєкту №5572 — народні депутати з фракції партії «Слуга народу» Микита Потураєв і Олександр Санченко — запропонували зміни до закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», зокрема щодо збору доходу від прав організаціями колективного управління (тобто посередниками між авторами та користувачами). Його суть у тому, щоб дозволити зареєстрованим організаціям колективного управління добровільно збирати роялті, поки Міністерство економіки не ухвалить рішення про акредитацію організацій.

У прикінцевих положеннях законопроєкту йдеться, що з моменту набрання чинності цим законом «визнаються такими, що не відбулися, оголошені на момент набрання чинності цим Законом конкурси на визначення акредитованої організації колективного управління у сферах» у сфері публічного сповіщення (роялті мають платити телерадіоорганізації) та у сфері публічного виконання (платники роялті — заклади HoReCa). А також «втрачають чинність відповідні рішення Установи про акредитацію організації колективного управління та рішення комісії з акредитації організацій колективного управління, які були прийняті у визначених сферах до моменту набуття чинності цим Законом». Тобто йдеться про конкурси, де переможцями були громадська спілка «Автори та видавці», яку очолює Руслана Лижичко, та «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП).

Під час обговорення законопроєкту депутати звертали увагу на те, що за спробу провалення цього закону намагались дати хабар. Як писав у своїй колонці голова УААСП Валерій Харчишин, 29.10.2021 Олександр Нікін був затриманий співробітниками СБУ під час намагання дати хабар 100000$, і нібито обіцяв стільки ж щорічно від організацій Громадська спілка «ОКУАСП» та Громадська спілка «Автори та видавці», які Нікін очолює. 

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Комісія з акредитації організацій колективного управління (ОКУ) підбила підсумки конкурсу і прийняла рішення про акредитацію ОКУ у двох сферах. У сфері публічного сповіщення, де платниками роялті за використання музичних творів є телерадіокомпанії, комісія визначила переможцем нову громадську спілку «Автори та видавці». У сфері публічного виконання, де платниками роялті є заклади HoReCa — «Організацію колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП). 

Ще один учасник конкурсу — «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (УААСП) — попросила міністра економіки зупинити процес акредитації, бо вважає, що конкурсна процедура проходила з порушеннями, та  оскаржила результати конкурсу в суді.

За основу цей законопроєкт був прийнятий 25 жовтня.

Близько 200 регіональних радіостанцій, мережі радіохолдингів «ТАВР медіа», «Український медіахолдинг», радіогрупи «Люкс», регіональні й державні телерадіокомпанії («Суспільне», «Львівська хвиля», «Віта», Vezha тощо), фестивалі Atlas Weekend, «Файне місто», «Захід фест», «Бандерштат», Bezviz, «Таврійські ігри», Radioday, музичні видавництва, виконавці поп-, рок- і електронної музики (серед них Mozgi Entertainment, Vidlik, mamamusic, гурти Go A, «Друга ріка», ТНМК тощо), а також концертні агенції, організатори гастролей, більше 2000 ресторанів і мереж, представлені двома асоціаціями, «Львівський холдинг емоцій Фест» (більше 150 закладів) та інші підписались за підтримку цього законопроєкту.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2668
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду