Ахметов інвестує у свій медіахолдинг понад $300 мільйонів

Ахметов інвестує у свій медіахолдинг понад $300 мільйонів

24 Червня 2021
4042
24 Червня 2021
10:48

Ахметов інвестує у свій медіахолдинг понад $300 мільйонів

4042
На відповідне рішення вплинули «прискорення інфляції, наслідки пандемії та тривала стагнація рекламного ринку».
Ахметов інвестує у свій медіахолдинг понад $300 мільйонів
Ахметов інвестує у свій медіахолдинг понад $300 мільйонів

Фінансово-промислова група «Систем Кепітал Менеджмент» олігарха Ріната Ахметова виділила медіагрупі «Медіа Група Україна» понад $300 мільйонів фінансової допомоги, повідомляє Forbes.ua з посиланням пресслужбу медіагрупи.

«СКМ» ухвалила рішення профінансувати медіагрупу на близько $307 млн (8,37 мільярда гривень), підписавши з «Медіа Група Україна» відповідну угоду у квітні 2021 року. Forbes.ua зауважує, що «це найбільша інвестиція в українське медіа за сім років».

Йдеться про «системні інвестиції СКМ» у розвиток телеканалів «Україна», «НЛО TV», «Індиго TV», «Футбол 1/2/3», новинного каналу «Україна 24» і цифрової платформи Oll.TV.

На відповідне рішення вплинули прискорення інфляції, наслідки пандемії та тривала стагнація рекламного ринку. Водночас, 2020 року обсяг реклами на українських телеканалах виріс, за даними Всеукраїнської рекламної коаліції, на 5,6%, або 650 млн грн.

«Прибутки від реклами не покривають витрати на виробництво контенту, – йдеться у письмовій відповіді пресслужби медіагрупи, – Але медіаринок залишається перспективним та інвестиційно привабливим у всьому світі».

Медіагрупа планує вийти на беззбитковість протягом пʼяти років, зміщуючи доходи на користь неефірних: дистрибуція, реклама і спонсорські взаємодії на цифрових майданчиках.

2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про олігархів. Його текст доступний на сайті парламенту.

Законопроєкт пропонує покласти на РНБО функцію відносити громадян до категорії олігархів, якщо вони відповідають щонайменше трьом з чотирьох критеріїв. Зокрема, якщо особа: 

  1. Бере участь у політичному житті;
  2. Має значний вплив на засоби масової інформації;
  3. Є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягомодного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  4. Підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук вважає, що парламент може схвалити законопроєкт про олігархів вже восени.

Речниця Ріната Ахметова Анна Терехова у коментарі Радіо Совбода щодо законопроєкту про олігархів заявила, що бізнесмен не є олігархом, а є «найбільшим інвестором» в економіку країни.

Ілюстрація: «Медіа Група Україна»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4042
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду