Раду просять включити загальнонаціональні канали до універсальної програмної послуги в районі ООС

Раду просять включити загальнонаціональні канали до універсальної програмної послуги в районі ООС

24 Травня 2021
2086
24 Травня 2021
14:01

Раду просять включити загальнонаціональні канали до універсальної програмної послуги в районі ООС

2086
Нардепи також хочуть, щоб правовласникам виплатили компенсації з держбюджет.
Раду просять включити загальнонаціональні канали до універсальної програмної послуги в районі ООС
Раду просять включити загальнонаціональні канали до універсальної програмної послуги в районі ООС

У Верховній Раді України 21 травня 2021 року зареєстрували законопроєкт №5546 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (про тимчасове включення програм загальнонаціонального багатоканального (цифрового) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до складу універсальної програмної послуги для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)».

Його ініціаторами виступили депутати Олександр Федієнко, Микита Потураєв та ще 44 нардепи від «Слуги народу», по одному від – депутатської групи «Довіра» (Сергій Вельможний) та партії «Європейська солідарність» (Володимир Ар'єв).

«Метою законопроєкту є забезпечення інформаційної безпеки населення у селах, селищах, містах, районах та областях, де утворені військово-цивільні адміністрації шляхом забезпечення гарантованого тимчасового доступу до вітчизняних програм телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу в пакетах провайдерів програмної послуги», – написали депутати в пояснювальній записці.

Нардепи також зазначили, що правовласники необхідно виплатити відповідної компенсації з держбюджет. Вони хочуть включити канали медіагруп до універсальної програмної послуги до моменту скасування Верховною Радою визнання РФ державою-агресором (державою-окупантом).

Згідно з документом, у Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення буд два місяці з дня опублікування закону, щоб затвердити та оприлюднити перелік програм універсальної програмної послуги.

На сьогодні до складу універсальної програмної послуги входять телерадіопрограми ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», парламентський телеканал «Рада», а також місцеві та регіональні ефірні аналогові й цифрові телеканали, що мовлять на території розташування відповідної багатоканальної телемережі провайдера. Натомість програми телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення на загальнонаціональних каналах, до складу УПП не входять.

Нагадаємо, 2 квітня 2021 року Комітет гуманітарної та інформполітики провів слухання щодо забезпечення стабільного мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України. Голова Комітету Микита Потураєв зазначив, що держава має зробити все можливе для забезпечення українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України. На його думку, Україна не програла інформаційну війну, але існуючі проблеми треба долати всім разом за підтримки держави. 20 квітня народний депутат Олександр Федієнко пропонує включити до складу «універсальної програмної послуги», як обов‘язкових для трансляції у зоні ООС, канали медіагруп. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2086
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду