Нацрада внесла канал «Динамо» з латвійською ліцензією до переліку адаптованих
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення внесла до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, телеканал FC Dinamo Kyiv TV. Таке рішення регулятор прийняв на своєму засіданні 25 березня.
Канал футбольного клубу «Динамо» має ліцензію Латвійської Республіки. його представляла компанія ТОВ «Поверхность-інвест». Телеканал має намір здійснювати цілодобове мовлення українською та російською мовами, одночасно у якості HD та SD. Ліцензія передбачає мовлення у кабелі, на супутнику та ОТТ/IPTV.
За словами члена Нацради Максима Онопрієнка, на каналі є рекламні ролики, які з огляду на бренди, орієнтовані на українську аудиторію. Втім представники каналу запевнили регулятора, що реклама виходитиме лише якщо за її трансляцію сплачено юридичній особі України. Це відбуватиметься через українську компанію ТОВ «Поверхность-інвест».
Саме тому регулятор зобов’язав згадану компанію забезпечити технічними засобами для постійного моніторингу за дотримання законодавства.
Заступник голови Нацради Олег Черниш зазначив, що йому прикро, адже футбольна команда, за яку він вболіває з дитинства, проліцензувалась у Латвії. На відміну від каналу футбольного клубу «Шахтар».
Нагадаємо, про запуск власного телевізійного каналу футбольний клуб «Динамо» повідомив наприкінці грудня 2020 року.
Як вже писав «Детектор медіа», деякі українські канали авторизуються, реєструються або ліцензуються в регуляторів в інших країнах Європи, і на український ринок приходять уже як іноземні мовники. Таким чином мовники не мають зобов’язань щодо дотримання положень про квоти та дні пам’яті і жалоби. Детальніше у матеріалі «Українські тематичні канали: мігруй, якщо не любиш квоти (+інтерактив)».
На відміну від «Динамо», футбольний клуб «Шахтар» проліцензував свій канал в Україні. У лютому 2020 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила видати ПрАТ «Футбольний клуб “Шахтар”» ліцензію на кабельне мовлення за технологією ОТТ. 15 квітня розпочалось тестове мовлення.
Також регулятор на своєму засіданні вніс до списку адаптованих ще два канали: Kinokazka, який належить Tres Amigos Films S.L. і має ліцензію Іспанського Королівства, та Fashion&style 4k, належить Central Media Distribution Oü, ліцензія видана естонським регулятором. Перший мовник є дитячим каналом, який цілодобово транслює популярні казкові та фантастичні серіали, анімаційні та художні фільми для перегляду дітьми та сім’єю. Він поширюватиметься через цифровий кабель DVB-C та IPTV.
Другий мовник про моду та стиль життя. Сигнал мовлення на території України буде поширюватися через кабель та інтернет (ір-протокол). Реклами та передач із обмеженим доступом в ефірі телеканалу не має.
Ілюстрація: скріншот