З 1 серпня у сітці провайдера «Ланет» зникли канали 1+1 media
З 1 серпня у сітці провайдера «Ланет» зникли канали 1+1 media. Про це повідомив у Facebook член правління Інтернет Асоціації України Олександр Глущенко.
«Ланет.TV і Гігабітна Мережа Ланет залишилися без каналів 1+1 і 1+1 media», - зазначив він.
Відтепер абонентам ТОВ «Мережа Ланет» недоступні канали «1+1», «2+2», ТЕТ, «Плюсплюс», УНІАН ТБ, «Бігуді», FilmUA Drama, Bolt, Kvartal TV, Star Family, Star Cinema, «Kyc-Kyc», «36,6».
Раніше «1+1 медіа» заявила, що припиняє співпрацю із провайдером Lanet (ТОВ «Мережа Ланет») у зв’язку із достроковим припиненням дії договору.
Заступник директора «Мережі Ланет» у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що провайдер веде переговори з «1+1 медіа» про укладання нової угоди.
Нагадаємо, провайдер «Ланет» звинуватив «1+1 медіа» у вимозі прибрати з пакетів некодовані на супутнику канали під погрозою розірвання угоди на ретрансляцію каналів «1+1 медіа». У відповідь група «1+1 медіа» заявила, що хоче переглянути комерційні умови співпраці з провайдером і звинуватила його в андерепортингу.
Телеканал «Сонце» тим часом повідомив Інтернет асоціацію України (ІнАУ), що представники медіагруп примушують операторів і провайдерів виключати з їхніх мереж телеканал «Сонце» під погрозою позбавлення їх прав на контент медіагруп. Також «Сонце» поскаржився президенту України Володимиру Зеленському на тиск медіагруп, які хочуть закодувати сигнал цього каналу на супутнику.
ІнАУ закликала владу запобігти втручанню медіагруп у діяльність провайдерів. ІнАУ також виступила з відкритим зверненням до профільних державних органів з вимогою не допустити «картельної змови» медіагруп проти провайдера «Ланет».
«Еспресо», «Сонце», 24 канал, Національна суспільна телерадіокомпанія України, провайдер «Мережа Ланет», громадські організації «Рада захисту конкуренції та споживачів», «Інтерньюз-Україна», «Наші гроші» закликали органи державної влади відреагувати на заяву провайдера «Ланет» про тиск медіагрупи «1+1 медіа».
Заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олег Черниш відповів, що регулятор не має права втручатись у господарську діяльність ліцензіатів.
Народний депутат Олександр Федієнко, колишній голова правління ІнАУ, закликав медіагрупи відкликати повідомлення про відмову від договорів з операторами.
Представник медіагрупи StarLightMedia Микола Фаєнгольд в інтерв’ю «Детектору медіа» назвав дискримінаційною ситуацію, коли невеликі розважальні канали продовжують відкрито мовити на супутнику: «Кодування каналів не було ініціативою медіагруп, запит ішов від провайдерів… Ми понесли збитки, закодували свій сигнал, отримали плановане зменшення охоплення. Але не всі розважальні канали пішли нашим шляхом. Хоча від початку мало бути інакше – всі українські розважальні канали повинні були закодуватися… Така ситуація – це відкрите питання до провайдерів».