13:03
Середа, 29 Квітня 2020

Харківська преса на карантині продовжує вихід, хоч і має труднощі з розповсюдженням

775
У Харкові під час карантину виходять друком усі видання. Втім, не без певних втрат.
Харківська преса на карантині продовжує вихід, хоч і має труднощі з розповсюдженням
Харківська преса на карантині продовжує вихід, хоч і має труднощі з розповсюдженням

Найстаріша харківська газета «Слобідський край» (колишній орган Харківської обласної ради і ОДА) зменшила кількість шпальт із 16+16 до 8+12, але зберегла періодичність, розповіла головна редакторка Лариса Гнатченко. Передплата залишилася, роздріб – тільки в супермаркетах і у відділеннях «Укрпошти». За словами пані Гнатченко, штат не скорочували і не збираються. Інтенсивно працюють над залученням грошей з різних джерел (реклама тощо). Колектив мотивований на те, щоб вижити. Але водночас почуваються вельми тривожно: фінансова подушка не особливо м'яка, зазначила пані Гнатченко.

Інша обласна суспільно-політична газета «Время» виходить у звичному обсязі без зміни періодичності, розповіла шефредакторка видання Олена Стронова. Розповсюджується за передплатою (майже 80%) та в роздріб. «Укрпошта» доставляє передплатникам видання, але про «вчасно» не варто було говорити і до карантину. За словами шефредакторки, штат не скорочували, у відпустку жодної людини не будо відправляли. «Тримаємось, але основні виклики – попереду», – зазначила пані Стронова.

Заснована ТРК «Регіон» харківська міська газета «Вечерний Харьков» теж не зазнала змін щодо періодичності і обсягу, розповів директор телекомпанії-засновника Сергій Гулевський. За його словами, жодну людину не звільнено і не відправлено у відпустку. Розповсюдження здійснюється тільки через передплату, оскільки мережа кіосків і лотків у Харкові не працює від початку карантину.

Інша міська газета, засновником якої раніше була Харківська міська рада, «Харьковские известия» не відповіла на наш запит.

Натомість відгукнулося одне з найпопулярніших в Україні видань корисних порад «Советчица», яке виходить саме в Харкові. Головний редактор цього видавництва, яке крім «Советчицы» видає ще низку тематичних газет, Валерій Данюк розповів, що з середини березня вони перестали відвантажувати роздрібні тиражі дрібним торговцям, залишився один канал збуту – через точки продажу преси в супермаркетах. «Історично склалося, що наші видання є лідерами тиражів за передплатою в низці областей. Передплату на перше півріччя зібрали ще до кризи, передплатну кампанію на друге півріччя проводимо вже під час… Тиражі покажуть, як далі жити», – сказав пан Данюк.

Нагадаємо, низка загальнонаціональних видань на час карантину призупинила випуск і розповсюдження друкованих версій. Зокрема, всі видання «Українського медіа холдингу» (UMH Group), журнали «Український тиждень», НВ та «Фокус», газета «Факты».

Натомість державні газети «Голос України» та «Урядовий кур'єр» продовжують виходити друком.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
775
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду