15:21
Вівторок, 19 Листопада 2019

Відсутність акредитованих організацій колективного управління не звільняє від сплати роялті за 2019 рік – експерти

757
Відсутність акредитованих організацій колективного управління (ОКУ) не звільняє учасників ринку від обов’язку платити роялті правовласникам за 2019 рік. Про це говорили 19 листопада учасники конференції «Медіаправо», яку організовує Індустріальний телевізійний комітет.
Відсутність акредитованих організацій колективного управління не звільняє від сплати роялті за 2019 рік – експерти
Відсутність акредитованих організацій колективного управління не звільняє від сплати роялті за 2019 рік – експерти

Поки не проведений конкурс і не визначені акредитовані ОКУ, виконавча директорка Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова радить членам своєї асоціації резервувати кошти, бо так чи інакше, коли запрацює ринок ОКУ, їх треба буде сплатити. «Але за якими тарифами? Ми радимо орієнтуватися на тимчасові тарифи», – додає вона.

Тимчасові тарифи були затверджені Міністерством економіки в серпні 2018 року. За словами генерального директора ТРК «Студія 1+1» В’ячеслава Мієнка, учасники ринку активно їх критикують.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович вважає, що тільки ринок може вирішувати, який розмір роялті є справедливим: «Моя позиція полягає в тому, що держава не має втручатись у переговори ринку щодо тарифів. Але в законі передбачені тимчасові тарифи, і ми мали їх встановити. Мінекономіки запропонувало ринку провести переговори щодо цих тарифів, щоб ми могли внести зміни в постанову».

Ці зміни можуть бути внесені, коли індустрія зможе погодити прийнятний для всіх розмір роялті. Поки що переговори неефективні, тому що учасники не можуть визначити економічно обґрунтовану цифру. «Ми маємо зрозуміти, що таке економічна обґрунтованість, і тоді ми зможемо вийти на це рішення», – каже пані М’ясникова.

Також учасників конференції непокоїло відсутність прозорого механізму розподілу коштів, зібраних організаціями колективного правління.

Маркером, коли реформа ОКУ розпочне працювати, Дмитро Романович вважає зміну ролі держави: «Держава має стати регулятором, а не гравцем на ринку». Саме тому нині продовжується процес роздержавлення Української агенції з авторських та суміжних прав (державної організації колективного управління).

Нагадаємо, у травні 2018 року було ухвалено закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Закон регулює діяльність організацій колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав в Україні. Зокрема, у документі визначається процедура акредитації таких організацій. Зараз їх в Україні 19. Однак за рік після прийняття закону єдині тарифи ринок так і не визначив.

Організації колективного управління (ОКУ) – це установи, яким автори творів або інші правовласники можуть передавати свої повноваження на управління авторськими або суміжними правами. ОКУ можуть від імені правовласників укладати договори з користувачами, погоджувати розмір винагороди (роялті), збирати, розподіляти і виплачувати зібрану винагороду. Саме вони забезпечують захист прав інтелектуальної власності музикантів, письменників, художників та інших правовласників.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
757
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду