Спадщина Івана Корсака: як розвивається справа життя знаного волинського медійника

Спадщина Івана Корсака: як розвивається справа життя знаного волинського медійника

15 Вересня 2019
2729
15 Вересня 2019
10:00

Спадщина Івана Корсака: як розвивається справа життя знаного волинського медійника

2729
Засновнику волинського медіахолдингу CID Media Group Іванові Корсаку 15 вересня мало б виповнитися 73 роки. На жаль, його не стало 7 грудня 2017-го. У колонці для «Детектора медіа» керівниця мережі «Район.in.ua» Наталія Пахайчук і головна редакторка сайту «Сім’я і дім» Інна Семенюк згадують Івана Корсака та розповідають про досягнення його медійної спадщини.
Спадщина Івана Корсака: як розвивається справа життя знаного волинського медійника
Спадщина Івана Корсака: як розвивається справа життя знаного волинського медійника

Іван Феодосійович Корсак лишив по собі не тільки потужну бібліотеку історичних романів та десятки підшивок газет, які редагував усе своє професійне життя. Завдяки йому на Волині існує самобутня «сідівська» школа журналістики та напрацьована бізнес-модель для кожної редакції, аудиторія яких сумарно складає понад 2 мільйони щомісяця.

Іван Корсак мав дуже тонке відчуття часу і потреб аудиторії, а ще підприємницький хист. В одному з останніх прижиттєвих інтерв’ю він прогнозував: «Звісно, що й газети, і книги на папері зникнуть за кілька десятків років. Але з цього приводу я не схильний голосити і причитати. Справа ж не в носії: люди писали і на стінах печер, і на папірусі, і на телячій шкірі… Мільйони гектарів лісів гинуть задля виробництва паперу. Якщо зараз технології дозволяють обійтися без нищення дерев, то слава Богу! Бо ж в основі газети лежить Слово, а Слово, як відомо, – вічне. Не важливо, на якому носії. Тож зичу теперішній редакції йти тільки вперед і не спинятися». Це інтерв’ю Іван Феодосійович давав напередодні 20-річчя газети «Сім’я і дім», яку як шефредактор запустив самотужки з нуля в 50-річному віці.

Газета завжди йшла в ногу з часом, автори шукали нових цікавих тем, постійно оновлювався дизайн. Але запит читачів на «сідівські» публікації був таким великим, що з 2012 року редакція почала випускати ще й журнал «Сімейний порадник», до якого увійшли улюблені рубрики читачів: «Сім’я», «Дім», «Здоров’я», «Кухня».

Крім того волиняни стали шанувальниками розважального радіо «СІД-FM», заснованого у 2004 році. Радіостанція, не очікуючи законодавчих квот, однією з перших в Україні стала віддавати більшість ефіру українським виконавцям. Нині мовник охоплює трьохсоттисячну аудиторію.

Медіахолдинг завжди шукав незайняті ніші і намагався стати там найкращим. При цьому журналісти працювали в умовах ринку, не залежачи від держави чи політиків, а в скрутні часи могли розраховувати на підтримку інвестиційної компанії VolWest Group, яку створила сім’я Корсаків. Зокрема, це стало в нагоді на початку 2010-х, коли друковані ЗМІ переживали не найкращі часи.

Розвиток інтернет-технологій убивав тиражі газет і журналів у всьому світі. В українських реаліях на глобальні тенденції наклалися ще й важкі наслідки економічної кризи 2008 року: рекламні бюджети бізнесу не повернулися до попереднього рівня. А з початком російсько-української війни у 2014 році стало зрозуміло, що точно вже не буде так, як раніше. Натомість потрібно поспішати завоювати новий і невідомий інтернет-ринок, який стрімко зростає, адже на старих бізнес-моделях нема перспектив розвитку.

Попри поважний вік Іван Феодосійович любив інновації, був готовим до неминучих змін і завжди підтримував свіжі ідеї нового покоління «сідівців». Він прийняв рішення змінити менеджмент, стратегію компанії та розпочав інвестиції в нові напрямки та медіабренди.

Іван Корсак вийшов на пенсію, схваливши запуск проектів «Таблоїд Волині» та «Район.in.ua». Вони стали своєрідним продовженням концепції газети «Сім’я і дім», яка писала про життя волинян і допомагала орієнтуватися в подіях області.

«Таблоїд Волині» зайшов у розважальну нішу, а «Райони» пішли в народ, тобто взялися працювати в концепції гіперлокальних ЗМІ. Спочатку нові проекти працювали в синергії з газетою: редакції обмінювалися контентом, практиками, рекламою і навіть журналістами. За два роки «Таблоїд Волині» й мережа сайтів «Район.in.ua» зуміли завоювати свою аудиторію, а друковану обласну газету «Сім’я і дім» перетворити на всеукраїнський онлайн-ресурс.

Інформаційна ніша, в якій працює сайт «Сім’я і дім», перенасичена російськомовним контентом, тому редакція вирішила зробити сайт винятково україномовним. За три роки сайт став у своїй ніші одним із найпопулярніших: щомісяця ресурс відвідує понад мільйон читачів, з них близько 80% – користувачі з України.

Мережа гіперлокальних видань «Район.in.ua» несе нову якість журналістики на віддалені від центрів території. Нині в мережі працює 22 сайти, які покривають усю Волинську область і частину Рівненської області. Також у межах бренду працює нішевий ЗМІ «Бізнес.Район», який інформує про ділове життя області. Місячний трафік мережі – 600-800 тисяч унікальних користувачів.

Сайт « Таблоїд Волині» зайняв свою нішу в тематиці розваг, стилю життя, популярної культури, соцмереж, моди, мистецтва, смаків і почуттів. Щомісяця його читає чверть мільйона людей різного віку, статусу і переконань.

А журналісти медіахолдингу, який створив Іван Корсак, дотепер дотримуються високих стандартів і принципів у своїй роботі, бережуть традиції, плекають найкращі практики і постійно вчаться нового.

Фото: «Літакцент»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2729
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду