Нацрада замовила прорахунок 154 ФМ-частот у прикордонних районах
«Протягом першого етапу проєкту “Стимулювання розвитку телерадіомовлення на прикордонних територіях України” у 2018-2019 роках ми здійснили аудит наявності сигналу мовлення вздовж кордону і наявності кабельних мереж. Ми визначили 15 прикордонних областей, куди маємо привести українські радіостанції та провайдерів. Визначили прикордонні райони – 86, де будемо працювати. І визначили населені пункти, де мають бути встановлені передавачі, – їх 133 вздовж усього державного кордону», - розповів Сергій Костинський.
У прикордонних районах 15 областей Нацрада у 2018-2019 роках замовила в «Українського державного центру радіочастот» (УДЦР) прорахунок 154 ФМ-частот:
- Вінницька – 3;
- Волинська – 8;
- Житомирська – 3;
- Закарпатська – 22;
- Запорізька – 7;
- Івано-Франківська – 2;
- Луганська – 12;
- Львівська – 15;
- Миколаївська – 2;
- Одеська – 23;
- Рівненська – 4;
- Сумська – 14;
- Харківська – 7;
- Чернівецька – 23;
- Чернігівська – 9.
Якщо УДЦР вдасться прорахувати ці частоти, це дозволить побудувати повноцінний «пояс інформаційної безпеки», наголосив Сергій Костинський.
УДЦР уже прорахував 27 ФМ-частот у прикордонних районах 12 областях України, які Нацрада вже виставила на конкурс:
- Львівська – 6;
- Луганська – 4;
- Закарпатська – 4;
- Волинська – 3;
- Рівненська – 3;
- Чернігівська – 2;
- Одеська – 2;
- Запорізька – 2;
- Житомирська – 1;
- Івано-Франківська – 1;
- Чернівецька – 1;
- Харківська – 1;
- Миколаївська – 1.
Ключовими учасниками процесу розбудови мовлення на прикордонних територіях Нацрада бачить Суспільне мовлення (радіостанції «Українське радіо» та «Промінь»), радіостанцію Міністерства оборони «Армія ФМ», а також місцеві радіостанції, які мають право транслювати виключно власний контент або ретранслювати «Українське радіо», «Промінь», «Культуру» та «Армію ФМ».
Нагадаємо, Нацрада за останні чотири-п’ять років проліцензувала 54 ФМ-частоти на прикордонні та видала дозволи на тимчасове мовлення на 107 ФМ-частот.