Нацрада оголошує конкурс на місцеві мультиплекси в Харкові, Чернівцях, Запоріжжі та двох областях
На конкурс буде виставлено 11 частот у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Харківській і Чернівецькій областях для 35 місцевих телеканалів:
- Вільногірськ Дніпропетровської області – 3 канали
- Дніпро – 5 каналів
- Жовті Води Дніпропетровської області – 3 канали
- Першотравенськ Дніпропетровської області – 3 канали
- Нікополь Дніпропетровської області – 3 канали
- Покрова Дніпропетровської області – 3 канали
- Запоріжжя – 4 канали
- Макарів Київської області – 3 канали
- Переяслав-Хмельницький Київської області – 3 канали
- Харків – 3 канали
- Чернівці – 2 канали.
Конкурсні вимоги до програмної концепції передбачають розміщення соціально важливих та інформаційних програм місцевої тематики. Оголошення про конкурс буде опубліковано в газеті «Голос України».
Нацрада ще минулого року замовила в УДЦР прорахунок частот для місцевого цифрового мовлення в 47 населених пунктах і отримала перші 11 погоджених частот, які виставляє на конкурс, розповів «Детектору медіа» відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко. За його словами, операторами телекомунікацій будуть або один з мовників, або Концерн РРТ, «Зеонбуд» не має стосунку до цих локальних мультиплексів.
Про наміри Нацради оголосити конкурс на місцеві мультиплекси в п’яти областях говорив 30 травня на «Телерадіоярмарку» член Нацради Олег Черниш.
Нагадаємо, що десятки місцевих мовників досі не мають цифрових ліцензій, тому Кабмін пішов назустріч пропозиціям Незалежної асоціації телерадіомовників і Нацради та продовжив до кінця 2019 року аналогове мовлення місцевих телеканалів, які не мовлять у цифровому ефірі. За цей час Нацрада має знайти можливості забезпечити телекомпанії цифровими ліцензіями. Одна з таких можливостей – ліцензування так званих локальних мультиплексів.
Нагадаємо, повний комплект обладнання для локального мультиплексу коштує приблизно 10–15 тисяч доларів. Першим локальний мультиплекс був запущений в Одеській області на базі Концерну РРТ. Ще у 2017 році Нацрада замовила УДЦР багатоканальної цифрової мережі стандарту DVB-T, зокрема 22 частот малої потужності (0,003 до 1 кВт) в населених пунктах Одеської області. Згодом вони були виставлені на конкурс, у якому перемогли шість одеських мовників, а також «ПлюсПлюс» (група «1+1») та дочірня компанія Прямого каналу. Згодом регулятор провів ще один етап конкурсу, й місця у мультиплексі поділили ще три канали.