Уряд виділив кошти на погашення боргів НСТУ перед Концерном РРТ

Уряд виділив кошти на погашення боргів НСТУ перед Концерном РРТ

25 Березня 2019
3991
25 Березня 2019
14:07

Уряд виділив кошти на погашення боргів НСТУ перед Концерном РРТ

3991
Також уряд заборонив відключати від електроенергії об’єкти телерадіомовлення.
Уряд виділив кошти на погашення боргів НСТУ перед Концерном РРТ
Уряд виділив кошти на погашення боргів НСТУ перед Концерном РРТ

25 березня Кабінет Міністрів України прийняв низку рішень, спрямованих на відновлення безперебійного телерадіомовлення в Україні. Про це «Детектору медіа» повідомило джерело, присутнє на засіданні уряду.

Зокрема, уряд вирішив виділити 97 млн грн з резервного фонду державного бюджету на погашення заборгованості Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (Концерну РРТ) за надані послуги із трансляції телеканалів суспільного мовника. Кошти мають надійти розпоряднику – Державному комітету телебачення і радіомовлення, який є акціонером НСТУ і має далі передати їх НСТУ для погашення боргів.

Крім цього уряд ухвалив рішення заборонити відключення від енергопостачання об’єктів стратегічного значення телерадіомовлення. Така заборона діяла з 2015 року, але з 1 лютого 2019 року через ухвалення змін до нормативно-правових актів припинила діяти.

Підставою для рішень уряду стало звернення Міністерства інформаційної політики України до Кабміну та Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням виділити кошти з резервного фонду держбюджету для відновлення телерадіомовлення, відключеного в низці регіонів за борги Концерну РРТ за електроенергію. Заборгованість Концерну РРТ за електроенергію стала наслідком несплати Концерну за послуги з трансляції телеканалів (зокрема, борг НСТУ складає понад 100 млн грн за попередній рік).

МІП поінформував уряд, що 20 березня було знеструмлено РТПС Білопілля Сумської філії Концерну РРТ, а 21 березня – РТПС Красногорівка Полтавської філії. Унаслідок цього, нагадаємо, в частині Сумської та Полтавської областей зникли ефірне телебачення (аналогове і цифрове) і радіомовлення. Також 21 березня було знеструмлено радіоцентр у селі Луч Миколаївської філії, унаслідок чого припинилася трансляція «Українського радіо» на середніх хвилях на територію Криму, східних областей України та найближчих до України районів Російської Федерації.

Нагадаємо, через заборгованість Концерну РРТ за поставлену електроенергію 20 та 21 березня було знеструмлено два об’єкти (вежі) Концерну – в Білопілля Сумської області та Красногорівці Полтавській області. Через це частина цих областей залишилися без покриття українськими ефірними теле- та радіосигналами.

За словами в.о. гендиректора Концерну РРТ Сергія Мікрюкова, борг Концерну РРТ за електроенергію складає понад мільйон гривень, він сформувався у 2019 році. Найбільшим боржником серед клієнтів Концерну РРТ за оплату послуг з розповсюдження сигналу і обслуговування передавачів він назвав Національну суспільну телерадіокомпанію України, яка заборгувала понад 100 млн грн. за 2018 рік.

Водночас телеканал «1+1» назвав причиною вимкнення телевізійного мовлення відсутність узгодженої вартості послуг між державним Концерном РРТ та провайдером цифрового ефірного мовлення ТОВ «Зеонбуд», що призвело до формування кількамісячної заборгованості КРРТ перед приватними енергетичними компаніями.

Нагадаємо, 26 березня Концерн РРТ, ТОВ «Зеонбуд» і чотири медіагрупи (StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна», Inter Media Group) мають зустрітися, щоб погодити тарифи та вирішити питання з підписанням додатків до основних договорів про співпрацю у 2019 році.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3991
Читайте також
15.03.2019 16:06
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
2 055
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду