13:13
Вівторок, 18 Вересня 2018

Сьогодні Рада може ухвалити законопроект, що має вирішити проблеми з реформуванням друкованих ЗМІ

Сьогодні, 18 вересня, на порядку денному у Верховній Раді – розгляд законопроекту «Про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”».
Сьогодні Рада може ухвалити законопроект, що має вирішити проблеми з реформуванням друкованих ЗМІ
Сьогодні Рада може ухвалити законопроект, що має вирішити проблеми з реформуванням друкованих ЗМІ

Законопроект № 8441, що сьогодні стоїть на порядку денному у парламенті, покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування, і є вже другою спробою ухвалити необхідні зміни для втілення реформи після зняття з розгляду законопроекту № 6560. Про це нагадує Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).

Новели законопроекту № 8441:

1. Якщо видання не реформоване з вини засновника, то трудовий колектив, який подав пропозицію про реформування, може зберегти за собою назву видання та певні майнові права.

2. «Другий шанс» трудового колективу подати пропозицію засновнику про спосіб реформування.  

3. Заборона звільнення керівника редакції без згоди трудового колективу на час реформування.

4. Обмеження впливу державних та муніципальних органів на пресу через власні підприємства.

5. Можливість виділення редакції зі складу державного чи муніципального органу.

«Наголосимо, потрібні не фундаментальні законодавчі зміни чи значні видатки з бюджету, а кілька косметичних змін у законі для пом’якшення перетворення», – зазначає ЦЕДЕМ.

Інфографіка ЦЕДЕМ

Юристи ЦЕДЕМ є співавторами законопроекту № 8441, спільно з експертами «Української асоціації медіа бізнесу» та «Платформи прав людини», у співпраці з Держкомтелерадіо, а також Комітетом свободи слова та інформаційної політики.

У вересні розпочались останні три місяці, впродовж яких усі державні та комунальні газети повинні реформуватись. Це означає, що ці ЗМІ мають вивести із числа засновників державні і комунальні підприємства та здійснити перереєстрацію. На втілення цієї реформи було відведено три роки і до кінця цього періоду залишилося останні 3 місяці. Станом на сьогодні з 752 видань, що мають роздержавитись, реформувалися всього 241, тобто третина.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада відхилила законопроект № 6560 про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, внесений членами Комітету з питань свободи слова та рекомендований Комітетом до ухвалення за основу.

6 червня 2018 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №8441про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», ініціаторами якого стали дев’ять членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Також у парламенті зареєстровано кілька законопроектів №№ 6560, 7291 і 7395, які пропонують зміни до закону про реформування державної та комунальної друкованої преси.

Медійні громадські організації закликали Верховну Раду якнайшвидше розглянути і ухвалити саме законопроект № 8441.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
489
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop