Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський

Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський

9 Серпня 2017
1391
9 Серпня 2017
15:07

Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський

1391
У новому конкурсі на цифрове ефірне телевізійне мовлення на окупований Крим візьме участь зокрема кримськотатарський телеканал ATR
Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський
Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський

Про це в ефірі програми Ранкова Хвиля на Громадському радіо повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

«Ми переоформили ліцензію ATR, до речі, і ми закріпили їх статус інформаційно-просвітницького телеканалу… Скоро ми отримаємо висновок на ще один канал, тобто частоту. Створимо ще один мультиплекс. Там буде теж 5 програм і оголосимо ще один конкурс, щоб з Чонгару мовило в ефірі не 5, а вже 10 українських телеканалів. Я вже отримав підтвердження від Рефата Чубарова і від Ленура Іслямова, що в конкурсі на другий мультиплекс ATR точно братиме участь», — повідомив пан Костинський.

Також він нагадав, за якими умовами обирались канали для першого мультиплексу.

«На конкурс виставлялося 5 місць в мультиплексі регіональному Чонгарському. Брали участь сім телеканалів і для топ-менеджерів, з якими я потім спілкувався, для них це була принципова патріотична позиція. Умови конкурсу: наявність соціально-важливих інформаційних передач. Перемогли в конкурсі: Чорноморська телерадіокомпанія, яка виїхала з Криму, і, до речі, вона першою постраждала. Окупанти вимкнули цей канал першим, а потім довго створювали їм проблеми. Другий канал — UAКрим, це відновлений суспільний мовник. Колись це була ДТРК Крим. Наступний — «5 канал», ICTV і телеканал «Прямий», який подався і який переоформив ліцензію і сьогодні це — інформаційний канал. Вони обіцяють 24 серпня запуститися», — розповів Сергій Костинський.

Він також наголосив, що за два роки в Україні було побудовано три телевежі.

«Минулої п’ятниці завершився монтаж вежі в Бахмутівці Луганської області, а Чонгарська вежа побудована практично на адміністративному кордоні з Кримом. Тому її робота на території України надзвичайно ефективна. Наприклад, в зоні АТО на такі дистанції до лінії розмежування побудувати неможливо. Бойовики таку інфраструктуру розстрілюють і взагалі дуже небезпечно там працювати», — сказав пан Костинський.

За його словами, Нацрада постійно заміряє, на яку відстань добиває сигнал з Чонгарської вежі. Найефективніше зараз працює перший канал Українського радіо — його чути в Сімферопольському районі.

Як повідомляв «Детектор Медіа», у січні 2017 року було завершено будівництво телевежі в Чонгарі. У лютому 2017 року зі 150-метрової телевежі почалася трансляція цілодобового мовлення на окупований Крим та сусідні з ним населені пункти Херсонщини у тестовому режимі. 17 березня відбулося офіційне відкриття телекомунікаційної вежі в Чонгарі. 24 березня член Нацради Сергій Костинський повідомив, що для запуску цифрового телевізійного мовлення на півострів потрібно 3-4 місяці.

12 травня Нацрада вирішила оголосити конкурс на цифрове ефірне телевізійне мовлення на окупований Крим з використанням 50 ТВК (стандарт DVB-T2) у селищі Чонгарі Херсонської області та затвердила конкурсні умови. Конкурс було оголошено в газеті «Голос України» 17 травня, заяви приймалися з 16 червня до 17 липня.

27 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців конкурсу, на який виставлялося п’ять місць у локальному мультиплексі для мовлення з телевежі, збудованої «Телемережами України» в Чонгарі. Територія мовлення – Красноперекопськ і Красноперекопський район, Джанкой і Джанкойський район.

З-поміж семи претендентів Нацрада обрала п’ятьох переможців: «UA: Крим», «Чорноморська ТРК», ICTV, 5 канал і «Прямий».

Тоді ж член Нацради Сергій Костинський повідомив, що в Чонгарі планується створення ще одного локального мультиплексу (вже прораховано частоту), що дасть змогу запустити ще до 10 телеканалів на Крим. Також планується запуск цифрового ефірного мовлення на Крим і з телевежі, яка будується в селищі Чаплинка Херсонської області.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1391
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду