Ліквідація УТР може затягнутися на рік – Біденко

Ліквідація УТР може затягнутися на рік – Біденко

30 Грудня 2016
4596
30 Грудня 2016
12:13

Ліквідація УТР може затягнутися на рік – Біденко

4596
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець підписав наказ про ліквідацію українського державного каналу іномовлення УТР (Державна телерадіокомпанія «Всеукраїнська служба "Українське телебачення і радіомовлення"»). Почався процес формування ліквідаційної комісії
Ліквідація УТР може затягнутися на рік – Біденко
Ліквідація УТР може затягнутися на рік – Біденко

Про це «Детектору медіа» повідомив заступника міністра інформполітики Артем Біденко.

«В кінці грудня міністр підписав наказ про ліквідацію УТР. Ми направили його в Мінюст і почали формування ліквідаційної комісії саме на УТР. Процес ліквідації, по суті, розпочнеться тільки в новому році. Наказ підписаний, але це довгий процес. Повністю йде інвентаризація, йде аналіз того, що переводиться, що списується… Тому це не буде питання навіть місяця. Три місяці дає законодавство, але багато хто з колег каже, що це може розтягнутися на рік», – розказав він.

Пан Біденко нагадав, що відповідно до Закону «Про систему іномовлення України», ДП «Мультимедійна платформи іномовлення України» має створюватися саме на базі УТР.

«У другій половині цього  року у нас проходила перевірка рахункової палати і її рішенням було рекомендувати саме ліквідувати УТР і  залишити єдине державне підприємство "Мультимедійну платформу іномовлення". При цьому вся і матеріальна, і технічна бази, все переходить. Вони, в принципі, йдуть всі по одній бюджетній програмі», – додав він.

За словами пана Біденка, на державне іномовлення та інформаційне агентство «Укрінформ» на 2017 рік з держбюджету виділено 219 млн грн. Це на 110 млн грн. більше, ніж у 2016 році, коли за бюджетною програмою «Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції» було виділено 109 млн 170,6 тис. грн.

«Але коли УТР буде ліквідовано, частину грошей, яка на ньому залишилась, просто перерозподілять між цими суб’єктами. Якщо буде таке рішення колегії міністерства, звісно», – зазначив він.

Керівник державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Людмила Березовська повідомила «Детектору медіа», що більша частина колективу УТР вже перейшли на Мультимедійну платформу.

«Більша частина колективу, яка працювала на УТРі, вже працює на "Мультимедійній платформі", – сказала пані Березовська. – Вони переходили в кілька етапів. В квітні перевели близька 80-ти людей. Повністю редакції. Потім влітку ще переводили додатково. І от зараз буде наступний вже етап в січні. Сьогодні на "Мультимедійній платформі" працює приблизно 140 людей».

Нагадаємо, запуск «Мультимедійної платформи іномовлення України» відбувся 1 жовтня 2015 року під керівництвом Михайла Шматова. Замість супутникового телеканалу УТР в ефірі стартував телеканал UATV. Він мовить із трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galaxy 19, а також в інтернеті на власному каналі в YouTube.  UATV вже  мовить в Молдові,  Естонії,  Азербайджані, Польщі, Данії,  Ізраїлі, Грузії, Латвії, тощо. З 2017-го року його можна буде дивитись у Франції. Зазначимо, що у грудні на телеканалі UАTV розпочала роботу кримськотатарська редакція. Поки її ефір займає півгодини, але в перспективі планується збільшити до однієї години.

Закон «Про систему іномовлення України» було підписано Президентом України 28 грудня 2015 року. Система іномовлення включає національне інформаційне агентство «Укрінформ» і Мультимедійну платформу іномовлення України, що буде створена на базі ДТРК «Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення”». ТОВ «Банківське телебачення» як база для іномовлення до закону не потрапило.  

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4596
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду