Голова Нацради оприлюднив перші результати моніторингу україномовних пісень на радіо (ІНФОГРАФІКА)

Голова Нацради оприлюднив перші результати моніторингу україномовних пісень на радіо (ІНФОГРАФІКА)

17 Листопада 2016
3270
17 Листопада 2016
18:55

Голова Нацради оприлюднив перші результати моніторингу україномовних пісень на радіо (ІНФОГРАФІКА)

3270
Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко оприлюднив інфографіку з результатами моніторингу 9 листопада 2016 року ефіру 11 загальнонаціональних радіостанцій на предмет виконання квот україномовних пісень.
Голова Нацради оприлюднив перші результати моніторингу україномовних пісень на радіо (ІНФОГРАФІКА)
Голова Нацради оприлюднив перші результати моніторингу україномовних пісень на радіо (ІНФОГРАФІКА)

Візуалізацію даних Юрій Артеменко поширив 17 листопада на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з інфографікою, Нацрада 9 листопада промоніторила ефір чотирьох радіостанцій радіогрупи УМХ («Пятница», «Наше радіо», «Авторадіо» і «Ретро ФМ»); чотирьох радіостанцій холдингу «ТАВР медіа» («Русское радио», «Мелодія», «Хіт ФМ» і Kiss FM); однієї радіостанції холдингу Radiocorp Ukraine («Країна ФМ»); однієї радіостанції холдингу «Ера медіа» («Ера FM»), а також однієї радіостанції Національної телекомпанії України («Українське радіо»).

За даними Нацради, майже на всіх цих радіостанціях, за винятком Kiss FM, частка пісень українською мовою перевищує мінімальні 25% (як за хронометражем, так і за кількістю пісень). На Kiss FM квоту не дотримано – вона становить 20-21% протягом доби, 24% з 7:00 до 14:00 та 21-22% з 15:00 до 22:00. Також на «Ретро ФМ» з 15:00 до 22:00 не дотримано квоту за кількістю пісень (24%), але дотримано – за хронометражем (25%).

Клікніть для збільшення

Юрій Артеменко повідомив, що на засіданні 18 листопада Нацрада за порушення признатиме перевірки. «Подальший контроль буде ще жорсткіший. Закон повинен виконуватись в будь-якому разі», - наголосив він.

Нагадаємо, 8 листопада набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)», який запровадив на радіо квоти на пісні українською мовою та ведення програм українською мовою.

Квоти вводяться поступово, протягом трьох років. Але вже з 8 листопада 2016 року радіостанції зобов’язані транслювати в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 щонайменше 25 % пісень українською мовою та вести протягом доби щонайменше 50 % програм українською мовою.

Із 8 листопада 2017 року частка пісень українською мовою має зрости до 30 %, а української мови ведення ефіру — до 55 %. Із 8 листопада 2018 року — до 35 % і 60 % відповідно. А для радіостанцій, у яких ліцензією передбачено, що вони більше 60 % пісень транслюють мовами ЄС, встановлюється пільгова квота на пісні українською мовою — 25 %.

За невиконання цих вимог законодавства радіоорганізації мають сплачувати штраф у розмірі 5 % ліцензійного збору.

18 жовтня представники найбільших українських радіогруп підписали в приміщенні Нацради Меморандум про застосування вимог законодавства щодо обсягу пісень державною мовою та обсягу ведення передач державною мовою.

А 4 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення підготувала роз’яснення та коментарі, як буде здійснюватися нагляд за виконанням мовниками нових квот.

У цих документах радійники та Нацрада пояснили, яким чином вони тлумачать норми закону. Наприклад, піснею вважається музично-словесний твір тривалістю від 90 секунд, квота обраховується за кількістю пісень, а не хронометражем (у законі вживається слово «обсяг»), цитування україномовним ведучим тексту іншою мовою в межах однієї репліки українською мовою зараховується до репліки державною мовою тощо.

Таке тлумачення закону обурило активістів. 8 листопада представники руху «Відсіч» прийшли під Нацраду з вуличним брифінгом, на якому звинуватили регулятора в маніпуляціях у роз’ясненні та заявили, що не дадуть порушувати закон і пильнуватимуть за дотриманням квот. Член Нацради Сергій Костинський запевнив, що з 8 листопада регулятор буде моніторити радіоефір за всіма можливими параметрами, щоб унеможливити маніпуляції та невиконання закону мовниками.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3270
Читайте також
18.11.2016 17:30
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
8 307
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Esthel
2798 дн. тому
Маразм. Давайте, вбийте стилізовані радіостанції, по типу KISS FM та Lounge FM, своїми квотами.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду