Катерина М’ясникова і Валентин Коваль – єдині кандидати на членство в Нацраді

Катерина М’ясникова і Валентин Коваль – єдині кандидати на членство в Нацраді

30 Серпня 2016
11159
30 Серпня 2016
15:57

Катерина М’ясникова і Валентин Коваль – єдині кандидати на членство в Нацраді

11159
27 серпня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики завершив прийом пропозицій щодо кандидатур на заміщення вакантної посади члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Катерина М’ясникова і Валентин Коваль – єдині кандидати на членство в Нацраді
Катерина М’ясникова і Валентин Коваль – єдині кандидати на членство в Нацраді

Станом на 30 серпня на конкурс на вакантну посаду подалися лише двоє кандидатів – виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова і генеральний директор телеканалів М1 та М2 Валентин Коваль. Про це «Детектор медіа» дізнався в секретаріаті парламентського комітету.

Катерина М’ясникова в коментарі ДМ повідомила, що її кандидатуру підтримала Всеукраїнська громадська організація «Незалежна асоціація телерадіомовників». «Правління асоціації наполягло, щоб я висунула свою кандидатуру», - зазначила пані М’ясникова.

Валентин Коваль розповів ДМ, що його висунула Міжнародна неурядова організація «Європейська медіаплатформа», яка у 2014 році висувала в члени Нацради Катерину Котенко, Ольгу Герасим’юк і Тараса Шевченка (тоді пані Котенко й пані Герасим’юк були обрані членами Нацради за квотою Верховної Ради).

«Напевно, настав час, - пояснив ДМ пан Коваль, чому вирішив висувати свою кандидатуру. - По-перше, я беру участь у підготовці законопроекту про аудіовізуальні послуги, що триває в профільному комітеті. Я намагався ввести до закону таке поняття, як нішеве мовлення. У мене є розуміння, що це таке і як воно має розвиватися. Жодні наші платформи кабельного чи супутникового телебачення не будуть повноцінними, якщо не будуть наповнені нішевими українськими телеканалами. Для того, щоб допомогти у створенні, існуванні та розвитку таких каналів – необхідні в тому числі й законодавчі підвалини. По-друге, я вважаю, що в мене достатньо досвіду. Я 15 років співпрацював з Національною радою з боку телеканалів, і в мене є розуміння, якою має бути робота регуляторного органу».

Подавати кандидатури на конкурс у члени Нацради могли депутатські фракції у Верховній Раді та всеукраїнські об'єднання громадян у галузі діяльності засобів масової інформації.

Очевидно, депутатські фракції не встигли подати своїх кандидатур. Джерело «Детектора медіа» припускає, що у зв’язку із цим конкурс може завершитися безрезультатно, натомість члена Нацради на іншу вакантну посаду нарешті призначить за своєю квотою Президент України Петро Порошенко (посада члена Нацради за квотою Президента вакантна з 2014 року).

Втім, не виключено, що пакети документів, відправлені поштою, ще не встигли дійти до комітету, тож можуть з’явитися ще якісь кандидатури. Адже офіційного оголошення про отримані пропозиції комітет поки що не зробив.

Після завершення прийому пропозицій профільний комітет протягом 14 днів має обговорити запропоновані кандидатури і винести на розгляд Верховної Ради відповідне подання по кожній кандидатурі з висновками і рекомендаціями. Голосування в парламенті щодо призначення члена Нацради відбувається по кожній кандидатурі в послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням. Парламент має призначити члена Нацради протягом двох місяців з дня припинення повноважень попереднього члена Нацради. Припинення повноважень попередника має відбутися відповідно до постанови Верховної Ради. Уся процедура детально визначена законом «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

Нагадаємо, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розпочав відбір кандидатур на вакантну посаду члена Нацради 6 серпня у зв’язку з достроковим припиненням повноважень члена Нацради Катерини Котенко, призначеної за квотою Верховної Ради. Нацрада звільнила пані Котенко 2 серпня за її власним бажанням. У коментарі «Детектору медіа» пані Котенко пояснила своє звільнення сімейними обставинами.

Катерина Котенко була призначена членом Нацради постановою Верховної Ради 4 липня 2014 року. Її висунули в члени Нацради Всеукраїнська громадська організація «Асоціація правників України» і Міжнародна неурядова організація «Європейська медіаплатформа». До обрання членом регуляторного органу пані Котенко працювала виконавчим директором галузевої асоціації Індустріальний телевізійний комітет.

Разом з пані Котенко членами Нацради за квотою Верховної Ради 4 липня 2014 року були обрані Олександр Ільяшенко (висуванець Всеукраїнської асоціації дитячого та юнацького телебачення), Ольга Герасим'юк (висуванка депутатської фракції УДАР, Національної спілки журналістів України і ГО «Європейська медіаплатформа») та Олег Черниш (висуванець депутатської групи «Економічний розвиток» і Всеукраїнської громадської організації «Незалежна асоціація телемовників України»).

Загалом у 2014 році на чотири вакантні посади членів Нацради претендували 18 кандидатів. П'ятеро кандидатів були рекомендовані депутатськими фракціями та групами у Верховній Раді України: Ольга Герасим'юк (УДАР, а також Національна спілка журналістів України і ГО «Європейська медіаплатформа»), Ростислав Мартинюк (ВО «Свобода»), Родіон Мірошник (Партія регіонів), Анжеліка Рудницька («Суверенна Україна»), Олег Черниш («Економічний розвиток», а також ВГО «Незалежна асоціація телемовників України»). 13 кандидатів були рекомендовані громадськими організаціями: Марія Бурмака, Костянтин Грицак, Олександр Ільяшенко, Наталія Клітна, Катерина Котенко, Юрій Крайняк, Тетяна Котюжинська, Олександр Михайлюта, Катерина М'ясникова, Галина Полхович, Тетяна Попова, Олександр Швець, Тарас Шевченко. Під час конкурсу з нього знялися двоє кандидатів – Анжеліка Рудницька та Наталія Клітна.

Фото: nam.org.ua, Павло Довгань

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11159
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Олександр Човган
2840 дн. тому
Якщо Катерина Мясникова станет членом Нацради - це добре. Тому що лідери визнаних громадських об'єднань і мають займати такі посади.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду