Депутати хочуть частково скасувати роздержавлення
29 липня народні депутати Вікторія Сюмар і Дмитро Тимчук (фракція «Народний фронт») зареєстрували законопроект № 5008 про внесення змін до деяких законів України (щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції). Текст законопроекту на сайті парламенту поки відсутній.
Відповідно до чинного закону (стаття 8) «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації. Ця норма була внесена після ухвалення 24 грудня 2015 року закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який передбачає протягом трьох років вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників друкованих ЗМІ або перетворення заснованих центральними органами виконавчої влади друкованих ЗМІ на офіційні друковані видання.
Таким чином, депутати ініціатори законопроекту № 5008 хочуть частково скасувати роздержавлення преси.
Це вже не перша подібна спроба. 13 квітня народні депутати Дмитро Тимчук, Сергій Висоцький, Іван Винник та інші зареєстрували в парламенті законопроект № 4412 про зміни до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (щодо непоширення дії Закону на друковані засоби масової інформації органів сектору безпеки і оборони). Вони пропонували вилучити з-під дії закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» видання Міністерства оборони, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
11 травня члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики вирішили створити робочу группу, доопрацювати законопроект № 4412 разом з авторами і внести на розгляд повторно.
Нагадаємо, що закон «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» набув чинності 1 січня 2016 року. За даними Національної спілки журналістів України, з 555 державних і комунальних видань, які підлягають роздержавленню, 270 будуть реформовані вже цього року.