Нативна реклама: що це таке і як вона працює
Поняття нативної реклами вигадали не вчора, таке явище офіційно існувало як мінімум із 1960-х років — у працях американського рекламіста Говарда Госcіджа. Тут не так важлива назва, як значення. У відділі спецпроектів Platfor.ma нативну рекламу в медіа визначають як контент, що відповідає інтересам та потребам аудиторії видання — з одного боку, й виконує завдання, які перед ним ставить рекламодавець, — з іншого. Якщо підходити до нативної реклами як до частини репутації видання, працювати з рекламодавцями, за продукти котрих не буде соромно, та не халтурили під час її створення, то виходить такий собі win-win — видання пише на теми, які цікаві його читачам та при цьому вигідні рекламодавцю.
Бренд у нативній рекламі може бути представлений різноманітними способами: за допомогою інструментів класичного брендингу, у формі нативних банерів або підверсток, із використанням продакт плейсменту тощо — головне, щоб, виконуючи рекламні цілі, це все не дратувало читачів.
Критерії хорошої нативної реклами:
- її створено з урахуванням інтересів та цінностей цільової аудиторії;
- вона розміщена там, де ця аудиторія є;
- написана у стилі майданчика;
- у форматі, що підходить темі, бренду й патерну поведінки аудиторії;
- запущена вчасно, у вдалий момент;
- її результати ретельно аналізуються.
Нині в нативної реклами є принаймні шість переваг:
- відсутність «банерної сліпоти». Аудиторія бачить нативну рекламу, на відміну від дратівливих банерів із рейтингом кліків близько 0,25;
- кросплатформність. Байдуже, де вона розміщена — на десктопній чи мобільній версії сайту, лише в соціальних мережах, у подкасті, у грі — месседж можна донести будь-яким чином;
- на неї не діє Adblock;
- Коли в результатах пошуку продукту рекламодавця виринає хороша нативна реклама, цікава та корисна читачам, це краще, аніж лише посилання на офіційний сайт;
- подача в потоці. Цільова аудиторія вже прийшла читати відповідну інформацію в цьому виданні, чому б не запропонувати їй ще й відповідні продукти?
- хороша нативна реклама для майданчиків — це трафік. Якщо видання серйозно підходить до такої роботи, воно намагатиметься зробити хороший матеріал: корисний читачам та віральний.
Нативна реклама здатна вирішувати різні завдання рекламодавця:
- розказати про нову торгову марку чи продукт;
- повідомити про акцію;
- актуалізувати продукт під інфопривід, нагадати про продукт або бренд;
- донести точки диференціації;
- сформувати нову модель поведінки цільової аудиторії або викликати конкретну емоцію;
- допомогти в зміні позиціювання бренду;
- сформувати інформаційний фон.
А от чого не варто очікувати від нативної реклами, так це виконання завдань performance-маркетингу, миттєвого генерування продажів чи шквалу вхідних дзвінків. Завдання нативної реклами — не продати, а зацікавити клієнта й привести його до рекламодавця. Якщо натив привів клієнта на сайт компанії, а вона йому нічого не продала — отже в неї є слабкі місця. І нативна реклама цього не виправить.
Нативна реклама не повинна генерувати продажі. Може, але не повинна. Вона позитивно впливає на репутацію й формує довіру. Вони ж надалі, якщо все інше в компанії працює добре (продукт, сервіс, логістика, робота з клієнтами тощо), генерують продажі.
Чому варто брендувати нативну рекламу логотипом спонсора? Не слід вводити в оману аудиторію, її довіру втратити легко, а повернути майже неможливо.
Щоби створювати ефективну нативну рекламу, потрібно переглянути багато вже реалізованих вдалих прикладів. Пропонуємо вам поглянути на кілька таких успішних проектів.
Кампанія: Women Inmates
Видання: The New York Times
Бренд: Netflix, серіал Orange Is the New Black
Кампанія: How Would You Die In «Game Of Thrones»?
Видання: BuzzFeed
Бренд: HBO, серіал Game Of Thrones
Кампанія: The Ascent: Political Destiny And The Makings of a First Couple
Видання: The Atlantic
Бренд: Netflix, серіал House of Cards
Кампанія: Dear Kitten
Видання: BuzzFeed Video (YouTube)
Бренд: Friskies
Кампанія: Brilliant Minds
Видання: Fast Company
Бренд: Virgin Atlantic
Кампанія: The Entrepreneurs
Видання: Monocle
Бренд: банк UBS
Кампанія: Где эта квартира?
Видання: Meduza
Бренд: Airbnb
Кампанія: Побрей Хэмингуэя
Видання: Platfor.ma
Бренд: Philips
Кампанія: Науковий підхід
Видання: Platfor.ma
Бренд: Shell
Фото надано Школою комунікацій Targenta