Вищий адмінсуд переніс розгляд скарги «Зеонбуду» проти АМКУ через неявку позивача
Ухвалюючи рішення про перенесення розгляду справи, судді взяли до уваги клопотання, отримане 25 лютого від ТОВ «Зеонбуд» та підписане його т.в.о. генерального директора Іриною Алябьєвою:
«У зв'язку з неможливістю представника ТОВ "Зеонбуд" взяти участь у судовому засіданні через його знаходження на лікарняному, про що за необхідності можуть бути надані відповідні докази, з метою забезпечення прав позивача, що передбачені ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, щодо права давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення, та враховуючи той факт, що участь представника ТОВ "Зеонбуд" у судовому засіданні може мати істотне значення для правильного вирішення справи, просимо перенести розгляд справи на інший день».
Аргумент представників Антимонопольного комітету про те, що в судах попередіх інстанцій брали участь кілька представників ТОВ «Зеонбуд», а сьогодні захворів лише один, і тому справу можна розглядати, вирішальним не став.
Представники АМКУ
Нагадаємо, 23 грудня 2014 року Антимонопольний комітет України визнав ТОВ «Зеонбуд» монополістом на ринку телекомунікаційних послуг із розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2, MPEG-4) телевізійних програм.
Також у січні 2015 року АМКУ порушив справу проти «Зеонбуду» про зловживання монопольним становищем.
«Зеонбуд» не погодився зі своїм монопольним статусом та оскаржив у суді рішення АМКУ. 18 березня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення на користь «Зеонбуду» та визнав протиправним і скасував розпорядження АМКУ.
АМКУ подав апеляційну скаргу. 18 червня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення першої інстанції та визнав правомірним розпорядження АМКУ стосовно визнання «Зеонбуду» монополістом.
«Зеонбуд» одразу подав касаційну скаргу на постанову Київського апеляційного адміністративного суду. Касаційне провадження у справі було відкрито ще 3 липня 2015 року, відтоді тривали підготовчі дії по призначенню справи до розгляду.
Тим часом 3 грудня 2015 року АМКУ оштрафував «Зеонбуд» за зловживання монопольним становищем на суму 44 млн грн. Компанія пообіцяла оскаржити це рішення відомства в суді, але поки що справа в суді не розглядалася.
9 лютого голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що «Зеонбуд» так і не сплатив накладений на нього штраф. Водночас у відомства немає інформації, що його рішення було оскаржено в суді.
Юрій Терентьєв також заявив, що «Зеонбуд» привів свої тарифи до рівня, що відповідає умовам значної конкуренції й учасники ринку вважають їх прийнятними. За його словами, «Зеонбуд» із серпня 2015 року удвічі знизив свої тарифи на послуги з трансляції телеканалів у цифровому форматі.
«"Медіа Група Україна", телеканал Tonis, "Голдберрі", група StarLightMedia в грудні 2015 року повідомили, що вважають прийнятною нову тарифну політику "Зеонбуду". Таким чином, за нашою інформацією, компанія здійснила певні дії для приведення своїх тарифів до рівня, що відповідає умовам значної конкуренції на ринку», - сказав голова АМКУ.
За його словами, у випадку надходження нових скарг від учасників ринку на завищені тарифи, АМКУ «буде вивчати це питання в межах норм закону».
На думку АМКУ, з метою демонополізації ринку зацікавлені органи влади мають сприяти залученню на ринок нових гравців.
Фото - Діана Поладова