Провайдери підписали меморандум з Нацрадою, що дозволить їм ретранслювати еротичні канали

Провайдери підписали меморандум з Нацрадою, що дозволить їм ретранслювати еротичні канали

15 Травня 2015
6310
15 Травня 2015
13:36

Провайдери підписали меморандум з Нацрадою, що дозволить їм ретранслювати еротичні канали

6310
Провайдери підписали меморандум з Нацрадою, що дозволить їм ретранслювати еротичні канали
Провайдери підписали меморандум з Нацрадою, що дозволить їм ретранслювати еротичні канали

15 травня низка провайдерів програмної послуги та їхніх профільних асоціацій підписали з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення Меморандум щодо захисту неповнолітніх під час надання програмних послуг.

 

Цей документ дозволить провайдерам знову ретранслювати на законних підставах еротичні телеканали за умови прийняття Нацрадою окремого щодо кожного каналу рішення про можливість його ретрансляції. При цьому трансляція або ретрансляція таких телеканалів може здійснюватися або в кодованій формі, або з обмеженням у часі з 24:00 до 4:00.

 

Як відомо, кілька років тому попередній склад Національної ради виключив іноземні еротичні канали з так званого «списку адаптованих каналів» і припинив включати їх до цього переліку. Відтоді провайдери не мали права їх ретранслювати у своїх мережах.

 

Меморандум було розроблено робочою групою з вирішення проблемних питань діяльності провайдерів програмної послуги, що створена в Нацраді.

 

«Цей меморандум дасть провайдерам можливість далі розвивати свій бізнес», - акцентував член Національної ради Олег Черниш. З ним погодилися учасники ринку, яким документ дає надію на те, що кілька років стагнації ринку платного телебачення закінчилися, і відкрито шлях до розвитку.

 

Меморандум є важливим документом для спів- і саморегулювання галузі платного телебачення. «На жаль, імплементація європейського законодавства в Україні затримується, але учасники ринку хочуть жити в Європі і хочуть, щоб важливі речі були імплементовані вже зараз. Такі речі, як захист неповнолітніх, можуть бути вжиті вже сьогодні шляхом саморегулювання. Підписання меморандуму можливе лише завдяки добрій волі регулятора та єдності всіх учасників індустрії», - наголосила віце-президент Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна.

 

«У зв'язку з європейським вибором України ми передбачаємо появу на ринку великої кількості програм, - спрогнозувала директор Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення і телеінформацій них мереж Галина Полхович. - З одного боку, ми маємо реалізувати право людей на інформацію, але в програмах можуть бути різні речі, і ми маємо захистити дітей від можливого негативного впливу».

 

Підписання меморандуму відкриває шлях на легальний ринок еротичним каналам. До Національної ради вже звертаються їхні дистрибутори щодо прийняття регулятором рішень про їхню відповідність Європейській конвенції про транскордонне телебачення та можливість ретрансляції в мережах провайдерів України. «Я сподіваюся, що після підписання меморандуму і прийняття Нацрадою відповідного рішення телеканал Playboy з'явиться в сервісі провайдерів у "дорослому" пакеті», - сказав представник дистрибуторської компанії «Укруніверком» В'ячеслав Василевський.

 

Сприяти в питанні доступу на легальний ринок еротичних каналів намагається асоціація «Телекомунікаційна палата України». «Ми звернулися до регулятора Голландії щодо легальності таких каналів,у тому числі каналу Playboy (а також XXL. - ТК). Отримали відповідь, що програма Playboy повністю відповідає Європейські конвенції про транскордонне телебачення та Директиві ЄС про аудіовізуальні медіапослуги. Канали вважаються учасниками однієї з найкращих систем позначок телепродукту NICAM. Таким чином, регулятор Голландії підтвердив легальність цього контенту», - сказав директор «Телекомпалати» Костянтин Грицак.

 

Гравці ринку звернули увагу на те, що еротичні канали все одно були присутні на ринку, але нелегально, в його так званому «сірому» сегменті. «Чим більше буде легальних телеканалів, тим менше їх буде на сірому ринку. Ми зможемо їх законно ретранслювати, а отже, витягнемо їх із сірого ринку», - наголосила представник ТОВ «Рекламна телевізійна група» Любов Ярошевська.

 

На прохання «Детектор медіа» підрахувати збитки «білого ринку» за той час, доки Нацрада не дозволяла провайдерам ретранслювати еротичні канали, президент компанії «Воля-кабель» Сергій Бойко сказав: «За нашою оцінкою, кількість передплатників "дорослого" пакету становить від 2,5 до 5% абонентів. У грошах складно порахувати збитки, бо ціни за цей час змінювалися. Але якщо виходити з незаконного ринку, то йдеться про кілька мільйонів доларів на рік. Це те, що було втрачено для економіки країни, з чого не платилися податки».

 

Меморандум підписали 17 осіб: члени Нацради Олег Черниш та Олександр Ільяшенко, представники профільних асоціацій провайдерів - Асоціації правовласників і постачальників контенту, «Телекомунікаційної палати України», Спілки кабельного телебачення України, Всеукраїнської асоціації операторів кабельного ТБ і телеінформацій них мереж, Союзу операторів телекомунікацій Одеси та Одеської області, Інтернет-асоціації України, представники компаній-провайдерів - «Воля», Viasat, Megogo, «Датагруп», «Інформаційні технології», «Фасттелеком», представники компаній-дистрибуторів - «Укруніверком», «Рекламна телевізійна група», «Солар медіа».

 

За словами Олега Черниша, документ відкритий до підписання і багато ліцензіатів Нацради вже підтвердили наміри його підписати. «Сподіваємося, що всі ліцензіати приєднаються до нього чи листом, чи особисто», - сказав він. «А ми сподіваємося, що до нього приєднаються не тільки ліцензіати, а всі суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність, але не регулюються через застаріле законодавство (наприклад, ОТТ-сервіси)», - зауважила Наталя Клітна.

 

Наводимо повний текст меморандуму:

 

Меморандум

щодо захисту неповнолітніх під час надання програмних послуг

 

Цей Меморандум є документом спільного регулювання та саморегулювання у сфері надання програмних послуг.

Меморандум не поширює свою дію на правила розміщення реклами, спонсорство або діяльність телевізійних магазинів.

 

Преамбула

 

Будучи переконаними в необхідності об'єднання зусиль Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада), суспільства, представників професійних громадських об'єднань, усіх учасників ринку програмних послуг в Україні щодо захисту неповнолітніх під час надання програмних послуг;

 

вважаючи, що свобода самовираження та інформації, яку закріплено в статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є одним з важливих принципів демократичного суспільства та однією з основних умов його прогресу та розвитку кожної людини;

 

бажаючи розвивати принципи, які викладено в документах Ради Європи стосовно принципів захисту неповнолітніх під час надання програмних послуг і підтримуючи європейські традиції з вирішення суспільно важливих питань за допомогою саморегулювання та співрегулювання на національному рівні;

 

враховуючи, що згідно Плану імплементації Угоди на 2014-2017 роки про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони, Україна здійснює імплементацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення та Директиви ЄС щодо аудіовізуальних медіа-послуг;

 

беручи до уваги прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі», яким виключаються положення щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, а також стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання,

 

на виконання Європейської конвенції про транскордонне телебачення, відповідно до статей 1, 39, 40, 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», статей 13, 17, 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Закону України «Про захист суспільної моралі» та Директиви Європейського Парламенту та Ради Європи 2010/13/ЄС від 10 березня 2010 року про узгодження певних положень, визначених законами, підзаконними актами та адміністративними положеннями у державах-членах стосовно надання аудіовізуальних медіа,

 

Сторони домовилися дотримуватись таких правил розповсюдження програм або їх частин, які можуть зашкодити фізичному, розумовому або моральному розвитку неповнолітніх (далі - Програм):

 

1. Терміни Меморандуму вживаються у значеннях Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про захист суспільної моралі».

 

2. Сторони вживають належних заходів для забезпечення того, щоб телевізійні програми не містили будь-яких елементів, здатних істотним чином зашкодити фізичному, розумовому або моральному розвитку неповнолітніх, зокрема містити порнографію чи безпідставне насилля.

 

3. На звернення іноземного телемовника або його уповноваженої особи, Національна рада здійснює офіційний моніторинг Програм, за результатами якого приймає рішення про можливість та умови розповсюдження Програм на території України відповідно до законодавства України та цього Меморандуму.

 

4. Трансляція або ретрансляція Програм на території України здійснюється:

4.1. Телерадіоорганізаціями походженням з країни Європейського Союзу, чи країни, яка ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення - на підставі ліцензії або документу, який видано компетентним регулюючим органом цих країн, та іншими телерадіоорганізаціями, відповідно до законодавства України та її міжнародних угод.

4.2. Провайдерами програмної послуги, які отримали ліцензію Національної ради за умови дотримання відповідних рішень Національної ради про розповсюдження Програм та цього Меморандуму.

4.3. Іншими суб'єктами надання програмних послуг чи суб'єктами інформаційної діяльності, що приєдналися до цього Меморандуму.

 

5. Трансляція або ретрансляція Програм на території України здійснюється  за умови, що Сторони забезпечують неможливість  їх прослуховування або перегляду за звичайних обставин неповнолітніми, а саме:

 

5.1. Коли трансляцію чи ретрансляцію Програм в некодованій формі обмежено часом з 24.00 до 4.00 годин, якщо інше скорочення часу трансляції не передбачено органами місцевого самоврядування.

5.2. Або сигнал Програм заблокований таким чином, щоб його прийом став неможливим без пристрою декодування.

 

6. Додаткові зобов'язання Сторін під час надання програмних послуг:

 

6.1. При замовленні послуги доступу до Програм (укладені договору), суб'єкт господарювання зобов'язаний попередити споживача передбаченим законодавством України  способом про необхідність обмеження перегляду Програм неповнолітніми.

6.2. Інформування споживачів про можливість замовлення такої послуги здійснювати без включення у повідомлення відео- і звукових фрагментів Програм, будь-яких зображень і текстів, які можуть зашкодити фізичному, розумовому або моральному розвитку неповнолітніх.

6.3. Реклама послуг з доступу до Програм забороняється.

6.4. Не надавати послугу з доступу до Програм безкоштовно.

6.5. Суб'єкти, які надають програмні послуги, можуть вживати додаткових заходів щодо обмежень при ретрансляції Програм.

 

7. Цей Меморандум розроблений і підписаний представниками асоціацій,  запропонований для підписання і підтриманий суб'єктами господарювання, які ведуть господарську діяльність у сфері надання програмних послуг.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6310
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду