Тетяна Попова: Внутрішня ліцензія нам необхідна, оскільки Ukraine Tomorrow планує мовлення на окупованих територіях

Тетяна Попова: Внутрішня ліцензія нам необхідна, оскільки Ukraine Tomorrow планує мовлення на окупованих територіях

24 Квітня 2015
2921
24 Квітня 2015
15:00

Тетяна Попова: Внутрішня ліцензія нам необхідна, оскільки Ukraine Tomorrow планує мовлення на окупованих територіях

2921
Заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова — про плани щодо запуску каналу іномовлення Ukraine Tomorrow
Тетяна Попова: Внутрішня ліцензія нам необхідна, оскільки Ukraine Tomorrow планує мовлення на окупованих територіях
Тетяна Попова: Внутрішня ліцензія нам необхідна, оскільки Ukraine Tomorrow планує мовлення на окупованих територіях

У березні 2015 року Національний банк України офіційно повідомив про передачу Міністерству інформаційної політики України повноважень із управління корпоративними правами держави щодо ТОВ «Банківське телебачення» (телеканал БТБ). Це трапилося практично однозначно з ухваленням змін до закону про суспільне мовлення, відповідно до яких із цього закону вилучено канал УТР. Таким чином, Міністерство інформаційної політики впритул наблизилося до створення оновленого іномовлення, яке планувалося на базі двох каналів - УТР і БТБ. Було озвучено навіть назву нового каналу - Ukraine Tomorrow.

 

Кабінет Міністрів України 18 березня ухвалив розпорядження про передачу телеканалу БТБ Міністерству інформаційної політики України (МІП).

 

Нацбанк повідомляв, що високовартісне майно й технічне обладнання телеканалу БТБ сформує основну технічну базу нового каналу й дасть можливість йому ефективно виконувати основні завдання з поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечить функціонування державних інформаційних ресурсів. Також заявлялося, що канал Ukraine Tomorrow матиме змогу розпочати функціонування вже через місяць після завершення процедури передавання повноважень з управління корпоративними правами держави.

 

Міністр інформаційної політики Юрій Стець ще 22 лютого анонсував, що впродовж місяця його міністерство запустить телеканал іномовлення Ukraine Tomorrow. За словами міністра Стеця, телеканал стане противагою російським пропагандистським каналам, зокрема Russia Today. Очікується, що канал фінансуватиметься з державного бюджету та з фінансової допомоги ЄС та США.

 

В інтерв'ю «Детектор медіа» Юрій Стець розповів, що Ukraine Tomorrow на старті буде тримовним (українська, англійська та російська мови). Згодом міністр повідомив, що на каналі також будуть програми кримськотатарською мовою про Крим. Тетяна Попова каже вже про чотири мови: російську, українську, англійську та кримськотатарську.

 

На початку березня заступник міністра інформполітики Артем Біденко на запит журналістів повідомив, що канал Ukraine Tomorrow поки що не має бізнес-плану. Раніше голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко заявляв, що при Нацраді працювала робоча група на чолі з Сергієм Созановським, яка розробила бізнес-план каналу іномовлення. Зі слів пана Артеменка, ці розробки було передано Міністерству інформаційної політики.

 

«Детектор медіа» звернулася до Мінінформполітики із запитаннями щодо того, коли ж все-таки стартує Ukraine Tomorrow, де він розміщуватиметься, хто на ньому працюватиме й чому з каналу БТБ, на базі якого має бути запущене іномовлення, наразі  вивозяться столи й комп'ютери для потреб міністерства. Перспективи наразі туманні.

 

- Коли конкретно Мінінформполітики планує запустити оновлене іномовлення, а саме канал Ukraine Tomorrow?

- Як і раніше озвучувалось, упродовж місяця після передачі УТР Міністерство інформаційної політики України планує запустити телеканал іномовлення з робочою назвою Ukrainian Tomorrow. Наразі узгоджуються юридичні питання передачі.

 

- Чи потрібні для цього ще якісь рішення уряду? Парламенту?

- Так, потрібне рішення уряду по УТР, наразі чекаємо документальної юридичної передачі. Як бачимо, бюрократичні перешкоди з БТБ забрали в нас декілька місяців, сподіваємося, у випадку з УТР процес відбуватиметься швидше.

 

- Чи є вже бачення, яким саме має бути канал?

- На базі каналу планується створити чотири редакції: україномовну, російськомовну,  англомовну та кримськотатарську, яка буде готувати окремі передачі. За межами України проживає близько 10 млн етнічних українців. Більше 100 млн російськомовних людей, 140 млн жителів Росії, а також жителі Криму та окупованого Донбасу, власне, це і є наша цільова аудиторія, до якої ми хочемо донести правду про події в Україні.

 

- Де канал розміщуватиметься? Хто на ньому працюватиме? Яким чином проходитиме відбір? Скільки людей має бути у штаті? Що буде з УТР? Чи буде скорочення штату?

- Цими питаннями займається Юрій Стець. У нього є досвід запуску одного з перших та найуспішніших інформаційних каналів України. Тому я не сумніваюся, що він усе зробить належним чином.

 

- Чи планується долучати до іномовлення Перший Ukraine, як зазначалося раніше?

- Мені про це нічого невідомо.

 

- Це правда, що з каналу БТБ вивозяться обладнання і меблі для потреб міністерства інформполітики?

- Так, у нас є відповідні погодження та домовленості. Мінінформполітики отримає в тимчасове користування декілька столів та комп'ютерів для юридичного відділу, який, власне, й займається документарним супроводом.

 

- Чи правда, що ви хочете для каналу Ukraine Tomorrow залишити цифрову ефірну частоту, яка належала БТБ? Навіщо вам внутрішня ліцензія? Цю ліцензію хотів отримати канал «Культура», який увійшов до системи суспільного мовлення.

- З приводу цифрової ефірної частоти питання узгоджується. Внутрішня ліцензія нам необхідна, оскільки канал планує мовлення на окупованих територіях.

 

- Ukraine Tomorrow мовитиме через супутник, у цифрі і в кабелі?

- Ukraine Tomorrow мовитиме через супутник і частково в кабелі. На окупованій території це буде скоріше за все ефір за тимчасовим дозволом. По цифрі питання узгоджується.

 

- Яке планується фінансування для Ukraine Tomorrow (форми та обсяг), чи потрібні зміни до Держбюджету 2015 року?

- Канал іномовлення функціонуватиме державним коштом, проте їх недостатньо, тому  частково фінансову підтримку надаватимуть наші партнери-донори.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2921
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду