У Сумах журналісти через закони Колесніченка-Олійника запропонували не писати про владу

У Сумах журналісти через закони Колесніченка-Олійника запропонували не писати про владу

22 Січня 2014
3645

У Сумах журналісти через закони Колесніченка-Олійника запропонували не писати про владу

3645
У Сумах журналісти через закони Колесніченка-Олійника запропонували не писати про владу
У Сумах журналісти через закони Колесніченка-Олійника запропонували не писати про владу

21 січня кілька десятків сумських журналістів і громадських активістів у шоломах і масках протестували проти ухваленого 16 січня закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879, який називають законом Колесніченка-Олійника. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

 

Учасники мітингу оголосили, що не визнають проголосовані Верховною Радою 16 січня зміни до законодавства легітимними, бо вони суперечать Конституції. «Ми прийшли протестувати проти так званих «законів 16 січня», або «законів диктатури», які були ухвалені Верховною Радою у незаконний спосіб та з порушенням усіх можливих процедур. Ці закони журналістів позбавляють роботи. Якщо вони почнуть працювати, майже будь-якого журналіста можуть посадити. Те ж саме стосується і простих громадян», - заявив на мітингу журналіст Владислав Івченко.

 

Протестувальники зайшли в приміщення обласної адміністрації, де вимагали зустрічі з головою ОДА Сумщини Ігорем Яговдиком.

 

Пан Яговдик вийшов до протестувальників й вислухав їхню вимогу «засудити диктаторські закони та подати у відставку». На це чиновник заявив, що як губернатор Сумщини та голова обласної державної адміністрації він підтримує дії президента. На це протестувальники відповіли криками «Ганьба!».

 

 

Залишивши адміністрацію, мітингувальники пройшли центральними вулицями міста із закликами до сумчан приєднатися до протестів. По закінченню ходи головний редактор  і видавець сумської газети «Панорама» Євген Положій запропонував колегам не писати матеріали про Партію регіонів, обласну державну адміністрацію і МВС Сумщини. «Давайте зробимо абсолютний бойкот. Не будемо про них писати. Я не можу вимагати. Я прошу кожну редакцію провести у себе редакційну колегію і визначитись», - сказав пан Положій.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», журналісти склали петицію та збирають підписи за скасування ухвалених 16 січня законів. Підписати петицію можна тут.

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада з порушенням процедури ухвалила,а 17 січня президент Віктор Янукович підписав закон №3879 Колесніченка-Олійника, що обмежує права громадян на мирні зібрання і свободу слова. Зокрема, встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

Також у цей день був прийнятий бюджет і закон «Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань"» (№3893), яким звільнила від відповідальності всіх порушників статті 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ за період із 21 листопада по 26 грудня 2013 року.

 

21 січня офіційне видання Верховної Ради «Голос України» і урядове видання «Урядовий кур'єр» надрукували закони, прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня. Таким чином, 22 січня закони набули чинності.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3645
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду