08:16
Вівторок, 16 Березня 2021

Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)

2 203
Американська академія кінематографічних мистецтв і наук назвала номінантів на 93-тю премію «Оскар».
Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)
Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)

Перелік опубліковано на сайті премії.

Оголошення претендентів на золоті статуетки відбулося 15 березня в прямому ефірі на офіційному сайті кіноакадемії та на її сторінках в соціальних мережах.  

93-тю церемонію вручення премії «Оскар» організатори планують провести в традиційному офлайн-форматі в театрі Dolby в Лос-Анджелесі в ніч з 25 на 26 квітня 2021 року. 

Перелік номінантів цьогорічноїї премії має такий вигляд:

Найкращий фільм:

  • «Батько» (The Father),
  • «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мінар» (Minari),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий режисер:

  • Томас Вінтерберг, «Ще по одній» (Another Round),
  • Девід Фінчер, «Манк» (Mank)
  • Лі Ісаак Чун, «Мінар» (Minari),
  • Хлої Чжао, «Земля кочівників» (Nomadland),
  • Еміральд Феннел, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman).

Найкращий актор: 

  • Різ Ахмед, «Звук металу» (Sound of Metal),
  • Чедвік Боузман, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom), 
  • Ентоні Гопкінс, «Батько» (The Father),
  • Гері Олдмен, «Манк» (Mank),
  • Стівен Юн, «Мінар» (Minari). 

Найкраща акторка:

  • Віола Девіс, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • Андра Дей, «Сполучені Штати проти Біллі Голідей» (The United States Vs. Billie Holiday),
  • Кері Маллінган, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • Ванесса Кірбі, «Фрагменти жінки» (Pieces of a Woman),
  • Френсіс МакДорманд, «Земля кочівників» (Nomadland).

Найкращий актор другого плану:

  • Саша Барон Коен, «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7),
  • Даніель Калуя, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),
  • Леслі Одом-молодший, «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),
  • Пол Рачі, «Звук металу» (Sound of Metal),
  • Лейкіт Стенфілд, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah).

Найкраща акторка другого плану:

  • Марія Бакалова, «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),
  • Гленн Клоуз, «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),
  • Олівія Колман, «Батько» (The Father),
  • Аманда Сайфред, «Манк» (Mank),
  • Юн Ю Чжун, «Мінар» (Minari).

Найкращий оригінальний сценарій:

  • «Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Мінарі» (Minari),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий адаптований сценарій:

  • «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),
  • «Батько» (The Father),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),
  • «Білий тигр» (The White Tiger).

Найкраща операторська робота:

  • «Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий монтаж:

  • «Батько» (The Father),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий художник-постановник:

  • «Батько» (The Father),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Тенет» (Tenet).

Найкращі костюми:

  • «Емма» (Emma),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мулан» (Mulan),
  • «Піноккіо» (Pinocchio),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom).

Найкращі грим та зачіски:

  • «Емма» (Emma),
  • «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • «Манк» (Mank),
  • «Піноккіо» (Pinocchio).

Найкраща музика:

  • «П'ятеро однієї крові» (Da 5 Bloods),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мінарі» (Minari),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Душа» (Soul).

Найкращий саундтрек:

  • Fight For You, «Юда і Чорний месія»,
  • Hear My Voice, «Суд над чиказькою сімкою»,
  • Husavik, «Євробачення: Історія вогненної саги»,
  • Io Si (Seen), «Життя попереду»,
  • Speak Now, «Одна ніч в Маямі».

Найкращий звук:

  • «Грейхаунд» Greyhound),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Душа» (Soul),
  • «Звук металу» (Sound of Metal).

Найкращі візуальні ефекти:

  • «Любов і монстри» (Love and Monsters),
  • «Опівнічне небо» (The Midnight Sky),
  • «Мулан» (Mulan),
  • «Тенет» (Tenet),
  • «Айван, єдиний і неповторний» (The One and Only Ivan).

Найкращий міжнародний фільм:

  • «Ще по одній» (Another Round), Данія,
  • «Краща пора» (Better Days), Гонконг,
  • «Колектив» (Collective), Румунія,
  • «Людина, яка продала свою шкіру» (The Man Who Sold His Skin), Туніс,
  • «Куди ти йдеш, Аїдо?» (Quo Vadis, Aida?), Боснія і Герцоговина.

Найкращий повнометражний документальний фільм:

  • «Колектив» (Collective),
  • «Кріп Кемп» (Crip Camp),
  • «Агент кротів» (The Mole Agent),
  • «Мій учитель –  восьминіг» (My Octopus Teacher),
  • «Час» (Time).

Найкращий анімаційний повнометражний фільм:

  • «Уперед» (Onward),
  • «Душа» (Soul),
  • «Над Місяцем» (Over the Moon),
  • «Вовча варта» (Wolfwalkers),
  • «Баранчик Шон: Фермагеддон» (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon).

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

  • «Відчувати наскрізь» (Feeling Through),
  • «Кімната для листів» (The Letter Room),
  • «Сьогодні» (The Present),
  • «Два далекі незнайомці» (Two Distant Strangers),
  • «Біле око» (White Eye).

Найкращий короткометражний документальний фільм:

  • «Коллетт» (Colette),
  • «Концерт – це розмова» (A Concerto Is a Conversation),
  • «Не розділяти» (Do Not Split),
  • «Голодна палата» (Hunger Ward),
  • «Пісня про кохання для Латаші» (A Love Song for Latasha).

Найкращий короткометражний анімаційний фільм:

  • «Нора» (Burrow),
  • «Геній місця» (Genius Loci),
  • «Якщо щось трапиться, я люблю тебе» (If Anything Happens I Love You),
  • «Опера» (Opera),
  • «Так-люди» (Yes-People).

Нагадаємо, до лонглиста цьогорічної премії потрапили дві українські стрічки  – «Атлантида» Валентина Васяновича у номінації «Міжнародний повнометражний фільм» та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик у категорії «Документальний фільм». Але жодна не ввійшла до шортлиста.  

Фото: oscars.com

~insertother~

  • Fight For You ("Юда і Чорний месія")
  • Hear My Voice ("Суд над чиказькою сімкою")
  • Husavik ("Євробачення: Історія вогненної саги")
  • Io Si (Seen) ("Життя попереду")
  • Speak Now ("Одна ніч в Маямі")


Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2203
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду