Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)

Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)

16 Березня 2021
3559
16 Березня 2021
08:16

Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)

3559
Американська академія кінематографічних мистецтв і наук назвала номінантів на 93-тю премію «Оскар».
Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)
Оголошено номінантів премії «Оскар–2021» (ПЕРЕЛІК)

Перелік опубліковано на сайті премії.

Оголошення претендентів на золоті статуетки відбулося 15 березня в прямому ефірі на офіційному сайті кіноакадемії та на її сторінках в соціальних мережах.  

93-тю церемонію вручення премії «Оскар» організатори планують провести в традиційному офлайн-форматі в театрі Dolby в Лос-Анджелесі в ніч з 25 на 26 квітня 2021 року. 

Перелік номінантів цьогорічноїї премії має такий вигляд:

Найкращий фільм:

  • «Батько» (The Father),
  • «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мінар» (Minari),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий режисер:

  • Томас Вінтерберг, «Ще по одній» (Another Round),
  • Девід Фінчер, «Манк» (Mank)
  • Лі Ісаак Чун, «Мінар» (Minari),
  • Хлої Чжао, «Земля кочівників» (Nomadland),
  • Еміральд Феннел, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman).

Найкращий актор: 

  • Різ Ахмед, «Звук металу» (Sound of Metal),
  • Чедвік Боузман, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom), 
  • Ентоні Гопкінс, «Батько» (The Father),
  • Гері Олдмен, «Манк» (Mank),
  • Стівен Юн, «Мінар» (Minari). 

Найкраща акторка:

  • Віола Девіс, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • Андра Дей, «Сполучені Штати проти Біллі Голідей» (The United States Vs. Billie Holiday),
  • Кері Маллінган, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • Ванесса Кірбі, «Фрагменти жінки» (Pieces of a Woman),
  • Френсіс МакДорманд, «Земля кочівників» (Nomadland).

Найкращий актор другого плану:

  • Саша Барон Коен, «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7),
  • Даніель Калуя, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),
  • Леслі Одом-молодший, «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),
  • Пол Рачі, «Звук металу» (Sound of Metal),
  • Лейкіт Стенфілд, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah).

Найкраща акторка другого плану:

  • Марія Бакалова, «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),
  • Гленн Клоуз, «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),
  • Олівія Колман, «Батько» (The Father),
  • Аманда Сайфред, «Манк» (Mank),
  • Юн Ю Чжун, «Мінар» (Minari).

Найкращий оригінальний сценарій:

  • «Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Мінарі» (Minari),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий адаптований сценарій:

  • «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),
  • «Батько» (The Father),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),
  • «Білий тигр» (The White Tiger).

Найкраща операторська робота:

  • «Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий монтаж:

  • «Батько» (The Father),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий художник-постановник:

  • «Батько» (The Father),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Тенет» (Tenet).

Найкращі костюми:

  • «Емма» (Emma),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мулан» (Mulan),
  • «Піноккіо» (Pinocchio),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom).

Найкращі грим та зачіски:

  • «Емма» (Emma),
  • «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • «Манк» (Mank),
  • «Піноккіо» (Pinocchio).

Найкраща музика:

  • «П'ятеро однієї крові» (Da 5 Bloods),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мінарі» (Minari),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Душа» (Soul).

Найкращий саундтрек:

  • Fight For You, «Юда і Чорний месія»,
  • Hear My Voice, «Суд над чиказькою сімкою»,
  • Husavik, «Євробачення: Історія вогненної саги»,
  • Io Si (Seen), «Життя попереду»,
  • Speak Now, «Одна ніч в Маямі».

Найкращий звук:

  • «Грейхаунд» Greyhound),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Душа» (Soul),
  • «Звук металу» (Sound of Metal).

Найкращі візуальні ефекти:

  • «Любов і монстри» (Love and Monsters),
  • «Опівнічне небо» (The Midnight Sky),
  • «Мулан» (Mulan),
  • «Тенет» (Tenet),
  • «Айван, єдиний і неповторний» (The One and Only Ivan).

Найкращий міжнародний фільм:

  • «Ще по одній» (Another Round), Данія,
  • «Краща пора» (Better Days), Гонконг,
  • «Колектив» (Collective), Румунія,
  • «Людина, яка продала свою шкіру» (The Man Who Sold His Skin), Туніс,
  • «Куди ти йдеш, Аїдо?» (Quo Vadis, Aida?), Боснія і Герцоговина.

Найкращий повнометражний документальний фільм:

  • «Колектив» (Collective),
  • «Кріп Кемп» (Crip Camp),
  • «Агент кротів» (The Mole Agent),
  • «Мій учитель –  восьминіг» (My Octopus Teacher),
  • «Час» (Time).

Найкращий анімаційний повнометражний фільм:

  • «Уперед» (Onward),
  • «Душа» (Soul),
  • «Над Місяцем» (Over the Moon),
  • «Вовча варта» (Wolfwalkers),
  • «Баранчик Шон: Фермагеддон» (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon).

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

  • «Відчувати наскрізь» (Feeling Through),
  • «Кімната для листів» (The Letter Room),
  • «Сьогодні» (The Present),
  • «Два далекі незнайомці» (Two Distant Strangers),
  • «Біле око» (White Eye).

Найкращий короткометражний документальний фільм:

  • «Коллетт» (Colette),
  • «Концерт – це розмова» (A Concerto Is a Conversation),
  • «Не розділяти» (Do Not Split),
  • «Голодна палата» (Hunger Ward),
  • «Пісня про кохання для Латаші» (A Love Song for Latasha).

Найкращий короткометражний анімаційний фільм:

  • «Нора» (Burrow),
  • «Геній місця» (Genius Loci),
  • «Якщо щось трапиться, я люблю тебе» (If Anything Happens I Love You),
  • «Опера» (Opera),
  • «Так-люди» (Yes-People).

Нагадаємо, до лонглиста цьогорічної премії потрапили дві українські стрічки  – «Атлантида» Валентина Васяновича у номінації «Міжнародний повнометражний фільм» та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик у категорії «Документальний фільм». Але жодна не ввійшла до шортлиста.  

Фото: oscars.com

  • Fight For You ("Юда і Чорний месія")
  • Hear My Voice ("Суд над чиказькою сімкою")
  • Husavik ("Євробачення: Історія вогненної саги")
  • Io Si (Seen) ("Життя попереду")
  • Speak Now ("Одна ніч в Маямі")
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3559
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду