detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
06.02.2024 12:24
Журналісти Bihus.Info кажуть, що за ними продовжували стежити навіть після початку розслідування
Журналісти Bihus.Info кажуть, що за ними продовжували стежити навіть після початку розслідування
Журналісти надалі бачили біля будівлі редакції «типових топтунів», які не могли пояснити, що вони тут роблять, а також машини з фейковими номерними знаками.

Команда проєкту Bihus.Info помічала стеження за собою навіть після того, як сама редакція і Служба безпеки України почали розслідування щодо незаконного прослуховування журналістів. Про це повідомила редакторка й журналістка Bihus.Info Аліса Юрченко в етері «Радіо Свобода».

За її словами, журналісти проєкту вже після інциденту з прослуховуванням бачили «типових топтунів» — шпигунів, які ходили навколо будівлі, де є редакція видання. Вона каже, що ці чоловіки не могли чітко відповісти, що саме вони роблять і чому намотують кола навколо будівлі.

Також журналісти й далі бачили біля себе машини з фейковими номерними знаками.

За словами Юрченко, особливо активно велося стеження до того, як редакція анонсувала своє розслідування справи.

Нагадаємо, 16 січня ютуб-канал «Народна правда» опублікував відеоролик із фрагментами телефонних розмов начебто представників команди журналістських розслідувань Bihus.Info, котрі обговорюють можливість придбання наркотиків, а також відеозапис із прихованих камер з моментом нібито вживання цих наркотиків під час новорічного корпоративу. 

Невдовзі керівник проєкту Денис Бігус повідомив, що ті працівники, які вживали наркотики, звільнені, а також запевнив, що всі співробітники здадуть тести. Згодом Бігус заявив про незаконне спостереження та прослуховування. За його словами, за його командою стежили впродовж кількох місяців

17 січня Служба безпеки України офіційно заявила, що вже розслідує обставини незаконного прослуховування та відеозйомки журналістів проєкту Bihus.Info. Команда Bihus.Info не є в ньому потерпілими.

Того ж дня представники СБУ приїхали з обшуком до заміського комплексу, в якому таємно знімали членів команди Bihus.Info, та вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження. Спецслужба не дала змоги журналістам зняти копії із записів. Згодом СБУ у письмовому коментарі Bihus.Info заявила, що її співробітники 17 січня 2024 року не виявили при огляді комплексу ознак встановлення прихованої техніки.

Національна поліція відкрила за зверненнями представників Bihus.Info чотири кримінальні провадження за статтею 182 КК України про порушення недоторканності приватного життя (хоча журналісти подавали заяву за трьома статтями — також про перешкоджання журналістській діяльності та порушення таємниці листування).

5 лютого Денис Бігус заявив, що стеження за його командою проводив Департамент захисту національної державності СБУ

СБУ у відповідь на запит журналістів проігнорувала питання про те, чи існували ухвали суду на встановлення прихованої техніки в спальних кімнатах, а також про те, як матеріали телефонного прослуховування та відео з прихованих камер опинились на сайтах-сміттярках. У коментарі також чітко не відповіли на запитання, чи існує якесь чинне кримінальне провадження щодо будь-кого з колишніх або нинішніх членів редакційного колективу. 

Увечері 5 лютого СБУ оприлюднила коментар, у якому дала зрозуміти, що стеження за журналістами відбувалося в рамках «протидії організованій наркозлочинності», і повідомила, що серед клієнтів наркодилерів виявилися також окремі співробітники Bihus.Info.

Читайте також:

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY