Статус «народного депутата» не допоможе у справі Надії Савченко – Марк Фейгін

Статус «народного депутата» не допоможе у справі Надії Савченко – Марк Фейгін

27 Жовтня 2014
3576

Статус «народного депутата» не допоможе у справі Надії Савченко – Марк Фейгін

3576
Статус «народного депутата» не допоможе у справі Надії Савченко – Марк Фейгін
Статус «народного депутата» не допоможе у справі Надії Савченко – Марк Фейгін

Обрання української льотчиці Надії Савченко до Верховної Ради України, яка наразі очолює список партії «Батьківщина», не вплине на хід судового розслідування у її справі. Таку думку в коментарі Першому національному висловив адвокат Савченко Марк Фейгін, який наразі перебуває у Києві, аби привести до Москви документи для оформлення своєї підзахисної як народного депутата України.

 

За словами пана Фейгіна, російська влада не прийняла принципового рішення відносно справи Надії Савченко. Він також зазначив, що на хід справи неабияк впливає «заочний характер» судового процесу, тобто, слухання у справі лише за участі адвокатів льотчиці, без її особистої присутності.

 

Нагадаємо, сьогодні, 27 жовтня, Басманний районний суд Москви задовольнив клопотання слідства і продовжив ув'язнення Надії Савченко до 13 лютого 2015 року. За повідомленням адвоката Іллі Новікова, її захист оскаржуватиме це рішення.

 

Раніше Ілля Новіков заявляв, особистої участі Надії Савченко в засіданні суду про продовження терміну утримання її під вартою. Він також наголошував, що у Слідчого комітету Він також наголошував, що РФ бездоказово обвинувачує українську льотчицю у загибелі російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина 17 червня під Луганськом, і своїми діями «слідство затягує час».

 

Нагадаємо, наразі Надія Савченко перебуває в інституті ім. Сербського у Москві, де має проходити психіатричну експертизу на вимогу суду. За словами адвоката Савченко Іллі Новікова, робити це вона відмовилася «з принципових міркувань». Захист льотчиці неодноразово повідомляв, що умови її утримання в московській психіатричній лікарні мають ознаки катувань.

 

За повідомленням глави російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Геннадія Корнієнка, Надія Савченко не передавала адміністрації воронезького та московського СІЗО жодних документів, пов'язаних з планами її участі у дострокових парламентських виборах в Україні.

 

Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам сказав, що поставив питання про ув'язнену Савченко главі Російської Федерації Володимиру Путіну.

 

13 жовтня відбулось засідання Басманного районного суду Москви, який повинен був розглянути скаргу  української льотчиці Надії Савченко на примусове проведення психолого-психіатричної експертизи в московському інституті ім. Сербського.  За рішенням суду судове засідання за її скаргою відкладене на 11 листопада.

 

15 вересня Воронезький обласний суд (Росія) відхилив скаргу адвокатів на продовження терміну арешту Надії Савченко до 30 жовтня. Раніше  адвокат Микола Полозов заявив, що російські слідчі не змогли надати доказів вини льотчиці у загибелі російських журналістів, через  що суд було перенесено з 12 на 15 вересня.

 

Начальник головного слідчого управління СБУ, заступник керівника центру щодо повернення заручників, генерал-майор Василь Вовк заявив, що справу української льотчиці Надії Савченко, яку Росія звинувачує у загибелі журналістів каналу «Россия 1» в зоні АТО на Донбасі,  сфальшовано: журналісти загинули, коли її вже було затримано. Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін також наполягає на тому, що українська льотчиця потрапила вполон до луганських бойовиків ще до того, як загинули російські журналісти Ігор Корнелюк і Антон Волошин, у смерті яких Росія звинувачує українку. 

 

9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив Надії Савченко обвинувачення в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3576
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду