Суд призначив Ігорю Гужві заставу в розмірі 1 млн 35 тис. грн

Суд призначив Ігорю Гужві заставу в розмірі 1 млн 35 тис. грн

4 Серпня 2015
5357

Суд призначив Ігорю Гужві заставу в розмірі 1 млн 35 тис. грн

5357
Суд призначив Ігорю Гужві заставу в розмірі 1 млн 35 тис. грн
Суд призначив Ігорю Гужві заставу в розмірі 1 млн 35 тис. грн

4 серпня Шевченківський районний суд міста Києва обрав для колишнього головного редактора газети «Вести» й екс-керівника однойменного медіахолдингу Ігоря Гужви, підозрюваного в ухиленні від сплати податків на суму 17,8 млн грн, запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 850 мінімальних заробітних плат, а саме - 1 млн 35 тис. 300 грн.

 

Відповідне рішення оголосив на судовому засіданні 4 серпня суддя, частково задовольнивши клопотання податківців і прокуратури про обрання для пана Гужви запобіжного заходу у вигляді застави. Засідання суду у прямому ефірі транслював інтернет-канал «17 канал».

 

Суд зменшив суму застави, адже обвинувачення клопотало про заставу в розмірі майже 17,8 млн грн. Як повідомив суддя, при визначенні розміру застави суд врахував дані про позитивні характеристики підозрюваного, про його соціальні та сімейні зв'язки, про те, що він не має судимостей, має постійну роботу, має неповнолітню дитину. Ігор Гужва або інша фізична особа за нього мають сплатити заставу протягом п'яти днів на рахунок Шевченківського райсуду.

 

Згідно з рішенням суду Ігор Гужва також не має права відлучатися з Києва, зобов'язаний повідомляти про свої пересування та про зміну місця роботи слідчих, а також зобов'язаний здати правоохоронцям свої паспорти. Ці обмеження для Ігоря Гужви діють протягом двох місяців - до 1 жовтня 2015 року.

 

Коментуючи журналістам рішення суду, Ігор Гужва сказав, що буде його виконувати та шукатиме кошти для сплати застави. «Думаю, ми будемо виконувати рішення суду. Будемо шукати гроші для застави. Не буду виїжджати з міста без дозволу слідчого чи суду», - сказав він.

 

Також пан Гужва заявив, що на суд чинився тиск: «Враховуючи те, який тиск, за моєю інформацією, чинився на суд, і те, що сума задатку була знижена, це дійсно мужній крок з боку судді. Звісно, це велика сума. Зараз ми будемо радитися, як її виплачувати. Але це сума не безмежна. Повністю обмежити мою свободу шляхом вимоги безмежного задатку, владі не вдалося. Тому це часткова перемога. Завдяки позиції суду план влади було зірвано».

 

На запитання, хто саме чинить тиск, він сказав: «Наскільки я знаю, в Адміністрації Президента є куратор моєї справи, який добивається від суду і слідства максимальних покарань».

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 15 липня начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України Вадим Мельник повідомив, що податківці підозрюють Ігоря Гужву  в ухиленні від сплати податків на суму 17,8 млн грн. У ході слідства доказів 1 липня пану Гужві як керівнику ТОВ «Вісті мас-медіа» (компанія - колишній засновник і видавець газети «Вести») винесено повідомлення про підозру в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 212 ККУ (ухилення від сплати податків).

 

31 липня інтернет-видання «Цензор.нет» з посиланням на свої джерела в Державній фіскальній службі України повідомило, що колишнього головного редактора газети «Вести» Ігоря Гужву оголошено у розшук за підозрою в ухиленні від сплати податків.

 

3 серпня Ігор Гужва дав свідчення в офісі Державної фіскальної служби (ДФС) України у Києві. За словами пана Гужви, на допиті він повторив минулі свідчення й заявив, що справу сфабриковано, склад злочину відсутній. Як сказав екс-головред, суд, що розгляне обрання йому запобіжного заходу, відбудеться протягом 72 годин. Пізніше він повідомив, що слідство у його справі, можливо, буде вимагати його арешту і заставу у понад 17 млн.грн. у якості запобіжного заходу. За  його словами, справу розглядатиме Шевченківський суд Києва. 4 серпня під час судового засідання прокуратура підтвердила, що просить суд обрати Ігоря Гужви запобіжний захід у вигляді застави в розмірі майже 17,8 млн грн.

 

Між тим, 29 липня стало відомо, що головний редактор газети «Вести» і керівник холдингу «Мультимедіа інвест груп» Ігор Гужва залишив медіхолдинг «Вести Украина», продавши свою частку, і звільнився з посади головного редактора газети. В офіційній заяві холдингу йдеться, що Ігор Гужва прийняв рішення припинити роботу в «Вести Украина» і продав свою частку корпоративних прав в медіахолдингу.

 

Відповідно до заяви, офіційні права власності на всі активи медіахолдингу, а саме: телеканал UBR, радіостанцію «Вести», щоденну газета «Вести», сайт vest-ukr.com, а також журнал «Вести. Репортер», наразі належать кіпрській компанії Media Holding Vesti Ukraine. Раду директорів холдингу очолила Ольга Семченко, яку «Українська правда» називає екс-прес-секретарем колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якому ЗМІ приписують власність медіахолдингу «Вести».  

 

Версія про те, що Олександр Клименко фінансує холдинг «Вести» була поширена в ЗМІ наприкінці 2014 року. Тоді ж згадувалося, що весь 2014 рік «Вестями» займалася екс-прес-секретар пана Клименка Ольга Семченко.

 

На момент створення медіахолдингу Ігоря Гужви у 2013 році холдинг мав назву  «Мультимедіа-інвест груп», а однойменне ТОВ входило в його структуру власності.

 

Як писала «Детектор медіа», щодо медіахолдингу «Вести» Державна фіскальна служба України (ДФС) проводить досудове слідство у кримінальному провадженні від 28.04.2014 за фактами ухилення від сплати податків, фіктивного підприємництва та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, які перераховувались на рахунки ТОВ «Вісті Мас-Медіа», за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.205, ч.3 ст.209 КК України.

 

З 1 серпня 2014 року засновником і видавцем газети «Вести» замість ТОВ «Вісті мас-медіа» стало ТОВ «Інновація і рішення». У жовтні 2014 року власником цієї компанії стала кіпрська компанія IG Media Ltd («АйДжи Медіа Лтд») з міста Нікосія. А розмір статутного фонду компанії збільшився з 19 млн до 40 млн грн.

 

Варто нагадати, що Слідчим відділом Головного управління СБУ у Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування щодо видання «Вести. Репортер» у кримінальному провадженні за статтею 110 Кримінального кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5357
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду