«Вести» називають заяви СБУ щодо газети недостовірними
Газета «Вести» заявляє, що слова глави Служби безпеки України Валентина Наливайченка про підтримку виданням сепаратизму та брудні джерела її фінансування, не відповідають дійсності. Про це повідомляє прес-служба холдингу, що випускає газету.
Нагадаємо, сьогодні, 15 квітня, на засіданні комітету Верховної Ради України з питань протидії корупції Валентин Наливайченко заявив, що сподівається на справедливе рішення суду щодо скасування реєстрації газети «Вести». Він додав, що СБУ разом з Міністерством юстиції передали суду всі наявні в них матеріали.
Газета «Вести» заявила, що поширення цієї інформації «очевидно, носить характер навмисної дискредитації видання».
Прес-служба «Вестей» нагадала, що наразі у виробництві Адміністративного суду міста Києва знаходиться справа за позовом заступника прокурора міста Києва до засновників газети «Вести» про заборону виходу видання.
«Служба безпеки України не входить до складу осіб, які є стороною по даному провадженню. У матеріалах справи відсутні будь-які докази, надані суду в рамках даного процесу безпосередньо СБУ. Незрозуміла також і форма "співпраці" СБУ з Міністерством юстиції, оскільки Державна реєстраційна служба України є лише третьою стороною у справі і не заявляла в рамках процесу ніяких самостійних вимог. При цьому важливо відзначити, що основою для подачі позову прокуроратури міста Києва з вимогою заборонити вихід газети, є висновок експерта Київського науково - дослідного інституту судових експертиз про проведення судово-лінгвістичної експертизи текстів газети "Вести'», - зазначили у «Вестях».
За даними видання, в матеріалах справи фігурує лише один текст з газети - матеріал «Среди десантников 25-й бригады распространился слух о беспределе командиров», опублікований 10 липня 2014 року. «В матеріалах даної експертизи чітко сказано, що даний матеріал не містить будь-яких незаконних закликів і не носить сепаратистського характеру. Таким чином, сам факт подачі позову до суду на підставі експертизи статті, яка не встановила ніяких порушень закону, є абсурдним і не має жодної судової перспективи», - заявляють «Вести».
За інформацією «Вестей», жодна справа, пов'язана з джерелами фінансування їх газети, ні СБУ, ні будь-яким іншим державним органом в суд не передавалася.
«Вести» закликали державних чиновників і особисто Валентина Наливайченка утриматися від «недостовірних, бездоказових і безпідставних заяв на адресу видання», інакше компанія залишить за собою право на захист ділової репутації у встановленому законом порядку.
Як повідомляла «Детектор медіа», прокуратура міста Києва з вересня 2014 року добивається через суд припинення випуску газети «Вести» і журналу «Вести. Репортер» через публікацію низки статей, спрямованих на порушення територіальної цілісності України. Позов до Окружного адміністративного суду міста Києва подав заступник прокурора міста Києва до ТОВ «Вісті мас-медіа» і ТОВ «Медіа-репортер». Третьою стороною в процесі виступає Державна реєстраційна служба.
На судовому засіданні 16 жовтня 2014 року суд призначив судову психолого-лінгвістичну експертизу газети «Вести» і журналу «Вести. Репортер» і зупинив провадження у справі до одержання результатів експертизи. Результати експертизи надійшли до суду 30 січня. На судовому засіданні 19 лютого суд поновив провадження у справі. Судового рішення у справі наразі немає, провадження триває.
Нагадаємо, 11 вересня 2014 року в редакції газети «Вести» представники Служби безпеки України провели обшук та вилучили сервери сайту vesti.ua. Як повідомили в СБУ, ці процесуальні дії були проведені в межах кримінального провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України за поданням міської прокуратури та на підставі ухвали Печерського районного суду Києва.
Ще раніше, 22 травня 2014 року, податкова міліція арештувала рахунки ТОВ «Вісті Мас-Медіа» (на той момент видавець газети «Вести») та його гендиректора Ігоря Гужви. Міністерство доходів і зборів України повідомило, що, починаючи із квітня, податкова міліція розслідує причетність ТОВ «Вісті Мас-Медіа» до незаконної конвертаційної діяльності окремих фінансових установ України. У відповідь холдинг «Мультимедіа інвест груп», до якого входить газета, заявив про тиск із боку влади.
З 1 серпня 2014 року засновником і видавцем газети «Вести» замість ТОВ «Вісті мас-медіа» стало ТОВ «Інновація і рішення».
20 серпня 2014 року Державна фіскальна служба України (колишнє Міністерство доходів і зборів України) повідомила «Детектор медіа», що Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Сумській області досі провадилося досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, які перераховувались на рахунки ТОВ «Вісті Мас-Медіа».
«Детектор медіа»