Меджліс: Відмова у перереєстрації кримсько-татарських ЗМІ в Криму – порушення прав

Меджліс: Відмова у перереєстрації кримсько-татарських ЗМІ в Криму – порушення прав

29 Березня 2015
4168
29 Березня 2015
19:37

Меджліс: Відмова у перереєстрації кримсько-татарських ЗМІ в Криму – порушення прав

4168
Меджліс: Відмова у перереєстрації кримсько-татарських ЗМІ в Криму – порушення прав
Меджліс: Відмова у перереєстрації кримсько-татарських ЗМІ в Криму – порушення прав

Меджліс кримськотатарського народу розглядає відмову в перереєстрації незалежних кримськотатарських ЗМІ як порушення законних прав та інтересів кримськотатарського народу. Про це йдеться я в заяві, опублікованій на сторінці Меджлісу у Facebook.

 

У Меджлісі наголошують, що єдиною причиною припинення з 1 квітня 2015 року мовлення єдиних у світі кримськотатарського телевізійного каналу ATR, дитячого телевізійного каналу «Лялі» і радіостанції «Мейдан», виходу друкованих видань «Авдет», «Къырым» та інших, діяльності інформаційного агентства «QHA», є відмова влади у перереєструвати їх.

 

«Керівники та творчі колективи зазначених ЗМІ неодноразово направляли документи для перереєстрації на адресу уповноважених владою органів, але щоразу отримували невмотивовані відмови в продовженні своєї діяльності», - йдеться в заяві.

 

Автори документу відзначили, що акціъ «Не вбивайте АТР» тривають в країнах, де проживає кримськотатарська діаспора.

 

«Спираючись на статтю 16 Декларації ООН про права корінних народів, передбачає, що "корінні народи мають право створювати свої власні засоби масової інформації на своїх мовах і отримувати доступ до всіх видів засобів масової інформації, що не належать корінним народам, без будь-якої дискримінації"», - йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, акції на підтримку ATR пройшли в Києві, Нью-Йорку та інших містах.

 

Нагадаємо, кримськотатарські телеканали АТR, Lale («Ляле») та радіо Meydan («Мейдан») можуть припинити роботу з 1 квітня через те, що не змогли отримати від окупаційної кримської влади свідоцтва про реєстрацію засобів масової інформації за російським законодавством. Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) тричі повертала їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки», які не помітила раніше. Нещодавно повідомлялося про четверту відмову Роскомнагляду.

 

19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.

 

Водночас керівництво кримськотатарського телеканалу ATR заявляє, що мовник готовий позбавитись свого інформаційно-політичного контенту, якщо це дасть змогу перереєструватись у анексованому Росією Криму згідно законодавства РФ.

 

20 березня Комітет захисту журналістів повідомив, що стривожений погіршенням медійного клімату в анексованому Росією Криму, зокрема відмовою Роскомнагляду реєструвати кримські новинні ЗМІ.

 

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що кримськотатарський телеканал ATR зможе мовити на материковій Україні.

 

23 березня Національний рух кримських татар звернувся до російської влади із закликом зберегти медіахолдинг АТR.

 

24 березня колективи кримськотатарських телеканалів ATR і Lale («Ляле») та радіостанції Meydan («Мейдан»), які входять до холдингу «Атлант СВ», звернулися до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням про сприяння у вирішенні ситуації, що склалася з відмовами Роскомнагляду в перереєстрації кримськотатарських медіа за російським законодавством.

 

25 березня в ефірі ATR стартував телемарафон, присвячений проблемі можливого закриття першого і єдиного у світі кримськотатарського телеканалу. У телемарафоні під назвою «Не вбивайте ATR!» може взяти участь будь-хто охочий. Записатися для участі можна за телефоном + 7978 077 95 95. Телемарафон проходитиме в ефірі ATR щодня з 12.00 до 21.30 (з перервою на випуски новин і програму «Гравітація»). Імовірно, телемарафон триватиме до 31 березня включно.

 

Якщо телеканал ATR до 1 квітня не встигне зареєструватися як ЗМІ за російськими законами і змушений буде припинити своє мовлення, на його частоті може почати роботу «телеканал-підробка». Про це 26 березня повідомила заступник генерального директора ATR Лілія Буджурова в ефірі ток-шоу «Гравітація».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4168
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
.
3316 дн. тому
ATR должен быть закрыт! Один его хозяев - Чубаров, тот ещё подонок. Нужно создать новый крымскотатарский телеканал с нормальными владельцами, а не с подонками.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду