Нацрада перенесла розгляд результатів перевірок компаній, об’єднаних у мережу каналу «112 Україна»
Нацрада перенесла розгляд результатів перевірок компаній, об’єднаних у мережу каналу «112 Україна»
Національна рада з питань телебачення перенесла розгляд результатів позапланових перевірок п'яти компаній, які володіють ліцензіями на цифрове ефірне регіональне мовлення в мультиплексі МХ-5 та які об'єднані в мережу загальнонаціонального каналу «112 Україна», з 19 березня на наступне засідання.
Питання були зняті з порядку денного у зв'язку зі зверненням самих ліцензіатів, які повідомили, що Нацрада не запросила їх своєчасно (за три дні) на засідання. Хоча пізно увечері 18 березня канал «112 Україна» поширив заяву, у якій висловив занепокоєння інформацією про тиск на членів Нацради, який начебто здійснюється з боку Адміністрації Президента України з вимогою винести чергове попередження та зробити новий крок до закриття каналу.
Нагадаємо, що Нацрада 12 лютого призначила позапланові перевірки п'яти телекомпаній, що володіють ліцензіями на регіональне ефірне цифрове мовлення в мультиплексі МХ-5 та об'єднані в мережу одного телеканалу «112 Україна» - ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ» і ТОВ «Лідер ТВ».
Перевірки були призначені на підставі результатів моніторингу, який зафіксував порушення програмної концепції та формату (замість розважально-інформаційного з фільмопоказом - інформаційний) та недотримання вихідних даних (за ліцензіями логотипи компаній мають містити не лише емблему «112 Україна», а й назви компаній).
Кожна із цих п'яти телекомпаній уже має по попередженню Нацради, оголошеному 21 серпня 2014 року за суттєві зміни формату і програмної концепції, порівняно з ліцензіями. Крім того, ще два попередження канал «112 Україна» має за своєю супутниковою ліцензією (супутниковим ліцензіатом є ТОВ «ТРК 112-ТВ») за недотримання програмної концепції, а третє попередження за супутниковою ліцензією канал отримав 18 лютого за трансляцію програми «Шустер live».
Після першого попередження у вересні 2014 року супутниковий канал «112 Україна» переоформив ліцензію, змінивши програмну концепцію. А от п'яти цифровим телекомпаніям, об'єднаним у мережу «112 Україна», Нацрада програмні концепції не переоформила - відклала це питання на невизначений термін, доки вона не визначиться з долею регіонального цифрового мультиплексу, у якому канал «112 Україна» займає місце регіональних мовників.
«Детектор медіа»