Редакційна рада «Сучасності» заявила про інтелектуальне рейдерство

22 Жовтня 2012
5913
22 Жовтня 2012
20:07

Редакційна рада «Сучасності» заявила про інтелектуальне рейдерство

5913
У «Сучасності» знову проблеми з фінансуванням, редакцію замінено на тимчасову
Редакційна рада «Сучасності» заявила про інтелектуальне рейдерство

Журнал «Сучасність» знову опинився в непевній фінансовій ситуації, а редакційний колектив на чолі з головним редактором Тарасом Федюком фактично було відсторонено від випуску видання. Про це йдеться в заяві редакційної ради часопису «Сучасність», поширеній 22 жовтня, яку підписали Іван Дзюба, Ігор Юхновський, Сергій Грабовський, Іван Драч, Сергій Жадан, Микола Жулинський, Олександр Івахненко, Мирослав Маринович, Володимир Моренець, Максим Стріха.

 

Видавництво «Спадщина-інтеграл», якому було передано контрольний пакет акцій журналу «Сучасність» під зобов'язання забезпечити нормальні умови видання часопису, у вересні фактично припинило і до того незначне фінансування роботи редакції та авторів, мотивуючи своє рішення відсутністю коштів, повідомляє редакційна рада.

 

Головного редактора та редакційний колектив, які встигли підготувати 10-те число, відсторонили від підготовки подальших номерів, навіть не поінформувавши про це редакційну раду. «Знаємо, що легендарний часопис "Сучасність" запропоновано формувати людям, які не мають ані досвіду роботи в журналах такого рівня, ані авторитету в професійному середовищі. Це, без сумніву, негативно позначиться на якості видання та на його репутації», - вважають члени редакційної ради.

 

За таких умов члени редакційної ради вважають неможливою свою подальшу роботу. Вони вимагають від літераторів, які мають причетність до видавництва «Спадщина-інтеграл», «дистанціюватися від інтелектуального рейдерства, ясно і чітко заявити про відмову від контрольного пакету акцій часопису "Сучасність", що уможливило б дальші зусилля з метою порятунку цього легендарного видання».

 

Головний редактор і співзасновник «Сучасності» Тарас Федюк розповів «Детектор медіа», що видавці заявили йому про відсутність можливості фінансувати журнал, запропонувавши лише 2000 гривень загального фонду зарплат і гонорарів. Відтак, близько місяця тому пан Федюк написав заяву, що він відмовляється надалі працювати «на громадських засадах». Реакції на свою заяву він не отримав, збори засновників, за його словами, ніхто не збирав.

 

«У мене збереглося листування - офіційна позиція видавця (видавництва «Спадщина-інтеграл». - ТК), про те, що 11-те і 12-те числа будуть видані силами тимчасової редакції, а в листопаді зберемося для коректної заміни головного редактора, - розповів пан Федюк. - Хто формує 11-те число, хто автори журналу - відповіді на ці питання я не отримав. Через інсайдерську інформацію дізнався, що журнал видають мало не студенти, які за честь працюють, а не за гроші».

 

За словами пана Федюка, його редакція з трьох осіб мала зарплати лише по 1500 грн. «Ми видали чотири номери журналу, підготували ще три. Ще в серпні здали 10-те число, воно мало вийти на початку жовтня, але досі не вийшло», - розповів пан Федюк.

 

Головний редактор наголосив, що видавець нічого не повідомив редакційній раді про зміну команди «Сучасності», що обурило членів редакційної ради. «Я приєднуюся до цієї позиції. Моя подальша робота можлива, лише якщо ми домовимося про коректну передачу контрольного пакету акцій журналу до рук того, хто зможе забезпечити стабільний вихід журналу і збереження традицій незалежної думки та інтелектуальної дискусії», - заявив Тарас Федюк.

 

Нагадаємо, у квітні журнал «Сучасність» отримав нового інвестора - видавництво «Спадщина-інтеграл» - і відновив свій вихід. До цього протягом п'яти років журнал змушений був призупиняти вихід через постійний брак коштів і зміну інвесторів та засновників, головних редакторів і творчих колективів. Чергові номери виходили із запізненням на кілька місяців або навіть на півроку. Найтриваліша зупинка сталася з літа 2010 року і до травня 2012 року.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5913
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду