Влада напередодні виборів хоче засекретити держзакупівлі – Оробець
До порядку денного сесійного тижня внесено законопроект № 9634 (друге читання) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», який передбачає виведення з-під дії тендерних процедур значної частини державних закупівель і, відповідно, неоприлюднення інформації про них. Про це заявила народний депутат Леся Оробець за підсумками засідання погоджувальної ради парламенту.
«Українські держпідприємства можуть бути тотально виведені з-під дії тендерних процедур напередодні виборів. Ідеться про легалізацію безконтрольного розкрадання 250 мільярдів гривень державних коштів, які не фіксуватимуться навіть у "Віснику державних закупівель"», - повідомила Леся Оробець.
За словами політика, обсяг коштів, які влада планує вкинути в інформаційний вакуум, складає близько двох третин останнього українського бюджету. «Сотні мільйонів бюджетних коштів сьогодні рятують журналісти завдяки офіційній інформації, що має публікуватися в зв'язку з проведенням тендерних процедур. Лише на зриві трьох протиправних угод "Укрзалізниці" було збережено 835 мільйонів гривень - цього б вистачило для фінансування чотирьох сотень сільських шкіл. А в разі набуття проектом сили закону ніхто і ніколи вже не знатиме ні про угоди, ні про їх обсяги, ні про кінцевих отримувачів наших з вами грошей», - наголосила народний депутат.
Внесення законопроекту №9634 до порядку денного сесійного тижня свідчить, на думку Лесі Оробець, про те, що лідери Партії регіонів «визнали марність надій на отримання фінансової допомоги від міжнародних установ доки в країні триватимуть переслідування інакомислячих», і про те, що «влада чітко вказала, де братиме кошти на вибори».
Минулого року Верховна Рада вже зробила крок до втаємничення державних закупівель. 17 травня 2011 року було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», який звузив підстави для оприлюднення тендерної документації і, відповідно, ускладнив до неї доступ громадськості (законопроект № 7532).
«Детектор медіа»