Антитимошенківський фільм «Просто Юля» на державних каналах розмістив Калашніков (ДОКУМЕНТ)
Власником документального фільму «Просто Юля», який на початку січня транслювався в ефірі кількох регіональних телеканалів, є всеукраїнська громадська організація «Загальновоїнська спілка України», головою якої є народний депутат 5-го скликання Олег Калашніков (Партія регіонів). Про це йдеться у відповіді генерального директора державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба УТР» Василя Юричка на лист першого заступника голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Олени Бондаренко щодо правомірності трансляції фільму.
Спрямований проти Юлії Тимошенко фільм «Просто Юля» 4 січня показали телекомпанії у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненьській, Миколаївській, Тернопільскій та Черкаській областях. Вісім із цих компаній є державними. Комітет Верховної Ради зі свободи слова та інформації ініціював перевірку ОДТРК та УТР, які транслювали «Просто Юлю».
Як пише пан Юричко, достатнє право на оприлюднення фільму УТР давала згода художньої ради та юридичного управління УТР, які попередньо переглянули фільм і «не знайшли факторів, які б суперечили чинному законодавству чи технологічним стандартам, і рекомендували його для трансляції».
УТР юридично оформила угоду із стороннім автором. «Власник фільму "Просто Юля" Всеукраїнська громадська організація "Загальновоїнська спілка України", надав права на трансляцію УТР та іншим організаціям», - пояснив Василь Юричко, додавши, що трансляція фільму відбулася поза межами державного замовлення.
ОДТРК, як писала «Детектор медіа», отримали фільм «Просто Юля» від ТРК «Всесвітня служба УТР» за угодою.
Лист Комітету з питань свободи слова та інформації щодо правомірності трансляції документального фільму «Просто Юля» викликав у керівництва УТР непорозуміння. На думку Василя Юричка, у діях членів комітету є всі ознаки порушень ст. 34 Конституції України та низки інших вітчизняних законів, а також вони суперечать міжнародним нормам. Оскільки згідно зі ст. 5 закону «Про телебачення і радіомовлення» телерадіоорганізація є незалежною у визначенні програм.
Гендиректор УТР не розуміє мотивів, якими керувався Комітет з питань свободи слова та інформації, розглядаючи факт самого права на трансляцію відеопрограми і, вживаючи нічим не підтверджене формулювання типу «маніпулятивний», «пропагандистський фільм». «Але однозначно це призвело до психологічного тиску на журналістів, спрямованого на заборону розповіді американських і українських слідчих та міжнародних експертів про корупційні схеми, де мало місце вбивство людей та незаконне привласнення кількох мільярдів доларів із бюджету держави», - зазначає він у листі.
На думку пана Юричка, сам факт дії, «тобто зафіксованого на засіданні комітету і направлених у листах факту незаконного безпідставного тиску на ЗМІ, "на цькування" контролюючих державних органів на ТРК суперечить як українським, так і міжнародним законам, і за який передбачена кримінальна відповідальність у більшості країн світу».
У коментарі «Детектор медіа» перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко повідомила, що Василь Юричко запрошений на засідання Комітету, яке відбудеться 8 лютого. «М'яко кажучи, нас цей лист шокував», - сказала пані Бондаренко.
«Детектор медіа» публікує лист-відповідь Василя Юричка повністю.
«Детектор медіа»