Субліцензію на трансляцію Євро-2012 НТКУ продала за 82 млн грн
Завдяки частковому продажу прав на трансляцію Євро-2012 Національна телекомпанія України зменшила навантаження на видаткову частину державного бюджету більше ніж на 82 млн грн. Про це «Детектор медіа» повідомив генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф.
Нагадаємо, канали «Україна» і «Футбол» придбали субліцензію на показ матчів Євро-2012 в Україні.
Раніше віце-прем'єр - міністр інфраструктури Борис Колесніков у коментарі газеті «Сегодня» назвав вартість ліцензії на Євро-2012 для НТКУ: $12 млн. Він зазначив: «Я сказал руководству канала: мы эти права оплачивать не будем, потому что нельзя покупать их за деньги налогоплательщиков. И предложил реализовать их хотя бы по себестоимости коммерческим каналам, которые захотят показывать Евро-2012».
Як повідомляла ТК, сама НТКУ перший платіж за права показу матчів здійснила у березні. У відповідь на запит «Детектор медіа» голова Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро-2012 Володимир Ковалевський сказав, що платіж був здійснений 28 березня 2011 року.
За словами Єгора Бенкендорфа, у 2011 році телекомпанії завдяки співпраці з урядом також вдалося сплатити борги перед Європейською мовною спілкою (EBU) на суму 30,2 млн грн.
НТКУ також оплатила послуги з трансляції телепрограм у повному обсязі (53,8 млн грн) і «ліквідувала заборгованість, яка виникла перед підприємствами зв'язку у 2007-2009 роках, на суму 10,8 млн грн», - повідомив гендиректор телекомпанії.
Цього року телекомпанія розпочала технічне переоснащення. «НТКУ перейшла на мовлення з аналогового формату PAL у цифровий SDI, завдяки чому різко покращилася якість сигналу. Було створено комплекси з використанням серверних технологій для цілодобової трансляції цифрового каналу «Перший» з метою його розповсюдження територією України у форматі DVB-T2 та через супутник. Створено спеціалізований комплекс з 6-х коментаторських місць для коментаторського супроводу у прямому ефірі та на запис. Створено і повністю обладнано три нові апаратні нелінійного монтажу. Було забезпечене мовлення НТКУ в ІР-форматі у мережі Інтернет», - наголошує пан Бенкендорф, підсумовуючи результати діяльності компанії у 2011 році.
Як зазначив Єгор Бенкендорф, у 2012 році канал отримає автоматизовану ефірну апаратну на 4 канали з можливістю роботи у форматі SD/HD за безстрічковою технологією та систему довготермінового архівування відеоматеріалів на 30,000 годин з можливістю збільшення обсягів зберігання, «яка дозволить врятувати від знищення тисячі годин відзнятого і змонтованого відео».
«Детектор медіа»