Журналісти та громадські організації закликають ВР ухвалити закон «Про доступ до публічної інформації» у 2010-му

24 Грудня 2010
19119
24 Грудня 2010
15:33

Журналісти та громадські організації закликають ВР ухвалити закон «Про доступ до публічної інформації» у 2010-му

19119
Журналісти та громадські організації закликають ВР ухвалити закон «Про доступ до публічної інформації» у 2010-му

Журналісти та громадські організації наполягають на виконанні народними депутатами свого зобов'язання перед українським суспільством та міжнародною спільнотою щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації» до кінця цього року. Про це йдеться у заяві громадської кампанії Новий Громадянин.

 

Далі цитуємо текст заяви:

 

«Ми, представники громадськості, серйозно занепокоєні тим, що через винятково формальні причини депутати затягують процес ухвалення закону, який може стати ефективним інструментом боротьби з корупцією та контролю влади.

 

Ми закликаємо опозиційні фракції БЮТ та НУНС прийти до парламенту й віддати свої голоси за цей важливий законопроект. Вважаємо вкрай неконструктивною та шкідливою для розвитку демократії в Україні позицію комуністів та всіх тих, хто блокує ухвалення документу.  

 

Переконані, що Голова Верховної Ради Володимир Литвин особисто відповідальний за те, аби всі формальні перешкоди на шляху до голосування були усунуті і законопроект був результативно проголосований Верховною Радою України.

 

Нагадуємо народним обранцям, що окремі закони про доступ до інформації існують у 70 країнах світу. Серед пострадянських країн відповідні закони не ухвалені лише в Україні та Білорусі. Прийняття закону про доступ до публічної інформації є однією з вимог Ради Європи до України.

 

Українські громадські організації та журналісти протягом останніх шести місяців активно боролися за прийняття цього закону, не лише інформуючи суспільство про його важливість, а й безпосередньо неодноразово звертаючись до Президента України, Голови Верховної Ради України та депутатів з вимогою ухвалити закон про доступ до публічної інформації.

 

Загалом понад 150 громадських організацій підтримали заяву журналістського руху «Стоп цензурі!», однією з вимог якої є ухвалення закону «Про доступ до інформації».

 

 

Нагадаємо,  Верховна Рада 22 грудня так і не розглянула законопроекти № 7321 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до публічної інформації)» і № 2763 «Про доступ до публічної інформації» через зауваження головного юридичного управління.

 

В грудні цього року пленарних засідань у Верховній Раді згідно розкладу більше не заплановано. Останній пленарний тиджень цієї сесії відбудеться у січні. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19119
Читайте також
29.03.2011 09:33
Іван Красіков, «Українська правда»
23 797
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду