Нацрада змінить план розвитку телерадіопростору і залучатиме до розвитку «цифри» мобільних операторів
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 30 грудня ухвалила за основу рішення про внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору.
Як доповів член Нацради Ігор Курус, регуляторний орган отримав рекомендації парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, Кабміну, Президента і РНБО щодо плану.
З тексту документу вилучаються деякі неактуальні терміни, зокрема строки, які не були вчасно виконані. Значна частина змін у плані стосується цифрового телебачення, оскільки Нацрада зіткнулася з проблемою впровадження «цифри».
«Я змушений погодитися з моїм колегою Лясовським, що французька модель не спрацювала. Ми думали, що будемо співпрацювати з усіма органами державної влади, але так сталося, що за три роки ми маємо частотні погодження лише по одній зоні. І перший етап, грубо кажучи, завалений», - заявив Ігор Курус на брифінгу.
Згідно з планом, Нацрада розвиватиме ті цифрові зони, де наявні три сприятливі фактори: частотний ресурс, готовність органів місцевої влади забезпечувати незахищені верстви населення сет-топ-боксами і готовність телекомпаній платити за розповсюдження сигналу. Також, зважаючи на зобов'язання України до «Євро - 2012» дати глядачам доступ до high definition, передусім у містах, де з'являтимуться додаткові частоти, Нацрада розвиватиме стандарт HD.
Що ж до DVB-H (мобільного телебачення), то в пріоритеті розвиток цього стандарту у великих містах і на п'яти найбільших магістралях: Київ - Чоп, Київ - Харків, Київ - Донецьк, Київ - Сімферополь і Київ - Одеса.
Уперше, за словами Ігоря Куруса, в плані згаданий термін «цифровий дивіденд». «Для цифрового телебачення потрібно всього 650 частотних присвоєнь. Сьогодні телебачення займає 2500-3000 частот. Відтак, дві третини частотних присвоєнь вивільняються. У план ми вписуємо поняття цифрового дивіденда: ми вивільняємо частоти, але за умови, що мобільні оператори, які претендують на вільні присвоєння, братимуть участь у забезпеченні населення сет-топ-боксами», - пояснив він. Нагадаємо, що в Росії оператори мобільного зв'язку висловили готовність фінансувати перехід на цифрове мовлення, якщо їм дістануться вільні частоти.
Також у плані наголошується на тому, що завдання Національної ради - здешевити послугу «цифри» для мовника.
Остаточно зміни до плану будуть ухвалені на наступному засіданні, оскільки деякі члени Нацради мають свої зауваження до документу.
«Детектор медіа»