Генпрокуратура встановила, що підпис Плужникова під документом про продаж «Інтера» підроблений

13 Квітня 2009
1697
13 Квітня 2009
21:58

Генпрокуратура встановила, що підпис Плужникова під документом про продаж «Інтера» підроблений

1697
Генпрокуратура встановила, що підпис Плужникова під документом про продаж «Інтера» підроблений

Підпис колишнього власника «Інтера» Ігоря Плужникова під довіреністю, за якою було змінено структуру власності каналу,  був підроблений. Про це в інтерв'ю газеті «Комсомольская правда в Украине» заявив заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін, посилаючись на результати експертизи.

 

«Ми отримали депутатське звернення з цього приводу (обставин смерті Ігоря Плужникова, - ТК) і провели перевірку, в ході якої встановили, що колишній власник каналу справді загинув за дивних обставин. І збіг фактів, який ми дослідили, свідчить про те, що там не так усе просто й очевидно, як видається на перший погляд», - сказав заступник ген прокурора. Зокрема, в ході перевірки було встановлено, що акції телеканалу і частки в його статутному фонді були перерозподілені на підставі довіреності, «виданої начебто Плужниковим панові Х, назвемо його так. За цією довіреністю пан Х вивів зі складу засновників фірми, підконтрольні Плужникові, і завів непідконтрольні, судячи з усього, близькі до того персонажа вітчизняного політикуму, якого Юлія Тимошенко нещодавно назвала доволі неприємно». За цією довіреністю, за словами Рената Кузьміна, «пан Х обраний одним із керівників фірми, яка є одним із засновників "Інтера"».

 

Як повідомив Ренат Кузьмін, висновок експертизи свідчить про те, що підписи Плужникова у згадуваній довіреності «були виконані не самим Плужниковим, а іншою особою з ретельним наслідуванням підпису Плужникова». Це, за словами прокурора, наводить на сумніви в тому, що смерть Плужникова була випадковою.

 

Нагадаємо, власник телеканалу «Інтер» Ігор Плужников (на той час - народний депутат України, фракці СДПУ(о) помер 22 червня 2005 року в німецькій клініці від гострого інфекційного гепатиту у віці 45 років. Голова Служби безпеки України Олександр Турчинов ще перед смертю власника «Інтера» заявив, що СБУ готова порушити кримінальну справу у разі, якщо виявиться, що погіршення здоров'я Плужникова стало результатом «нетипового отруєння». Німецькі лікарі, які лікували Плужникова, провели дослідження та дійшли висновку, що підозрювати отруєння немає підстав.

 

За офіційною інформацією,  Ігор Плужников володів 71% акцій телеканалу «Інтер». Незабаром 61% був проданий удовою Плужникова Світланою компанії Валерія Хорошковського. Згідно з розслідуванням «Української правди», угода про продаж каналу відбулась 19 квітня 2005 року, а активні дії із зміни власності «Інтера» збіглись із раптовою хворобою і смертю Плужникова. Політики, зокрема Володимир Сівкович (зараз - Партія регіонів) і Володимир Нечипорук, звертались до СБУ та Генпрокуратури з вимогою розслідувати обставини смерті Плужникова, пов'язуючи його смерть із начебто невдалою угодою з продажу контрольного пакету акцій «Інтера».

 

27 лютого 2009 року стало відомо про позов російського бізнесмена Костянтина Григоришина до родини Ігоря Плужникова. Григоришин просить відповідачок виконати умови угоди купівлі-продажу активів, яка була укладена між ним і покійним Ігорем Плужниковим 19 квітня 2005 року. Узявши позов у провадження, суд наклав арешт на акції «Інтера». Тексти ухвал дивіться у статті «Української правди». Віце-президент групи «Інтер» Ярослав Порохняк заявив, що канал не було офіційно повідомлено про позов та арешт акцій.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1697
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Гость
5729 дн. тому
Недопоняла: акции продала вдова (причем судя по датам - еще при жизни Плужникова), Григоришин подает иск опять же к ответчицам. При чем тогда вообще доверенность от имени Плужникова? В итоге - кто и от имени кого передавал активы?
Потап
5731 дн. тому
Конечно.Если вспомнить Созановского,с его папой генералом КГБ,Хорошковского с его понтами.Еле выжившего Зинчено...Все очень мрачно.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду