Депутати хочуть побороти рекламу проституції шляхом обмеження вживання слова «джакузі»
Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на черговому засіданні 16 квітня 2008 року планує розглянути черговий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо запобігання реклами проституції) (№2049 від 12 лютого 2008 року), внесений народними депутатами України України Володимиром Бондаренком та Віктором Уколовим (фракція БЮТ), Іваном Вернидубовим (фракція Партії регіонів) та Володимиром Стретовичем (фракція «НУ-НС»).
Автори законопроекту виступають за заборону розміщення у засобах масової інформації оголошень, у яких фактично пропонують послуги повій. Вони пропонують ідентифікацію рекламодавців шляхом заборони анонімної реклами; недопущення подання підприємницької реклами, замаскованої під оголошення фізичної особи; зменшення кількості рекламних оголошень, які приховують у собі рекламу проституції.
Наприклад, пропонується ст.8 доповнити частиною 8 у такій редакції: «Будь-яке оголошення в мережі Інтернет, в якому мова іде про види діяльності, що зазначені у ч. 4 ст. 2 цього Закону, повинно містити інформацію про особу рекламодавця». А власне ч. 4 ст. 2 виглядає в проекті так:
«Дія цього Закону поширюється на розміщене особою у засобах масової інформації будь-яке рекламне або не рекламне оголошення, якщо це оголошення:
має відношення до роботодавців, шукачів роботи (потенційних працівників) або вакансії, що пов’язанні з:
а) танцями;
б) офіціантами;
в) працевлаштуванням за кордоном;
г) шлюбними знайомствами;
г) модельним бізнесом;
д) еротичною фото та відео зйомкою;
е) масажем;
є) одноразовою, нічною або високооплачуваною роботою без зазначення фаху робітника; або
2) має в тексті оголошення слова «ескорт-сервіс», «хостесс», «консумація», «сауна» або «джакузі» у різних відмінках».
Незважаючи на те, що нещодавно був прийнятий Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу», у парламенті вже зареєстровано 11 законопроектів, що пропонують удосконалити рекламне законодавство. Приміром, проект № 1014 щодо переривання трансляції кіно- і телефільмів рекламою та заборони рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв, внесений народним депутатом Нестором Шуфричем, чи проект № 2161 щодо розміщення зовнішньої реклами вздовж автомобільних доріг і вулиць, внесений народним депутатом Андрієм Шкілем.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ