"1+1" здивоване заявою Генпрокуратури з приводу упередженого характеру коментарів щодо її діяльності в програмі ТСН
Керівництво телерадіокомпанії "Студія 1+1" здивоване заявою прес-служби Генпрокуратури з приводу упередженого характеру коментарів щодо діяльності органів прокуратури в програмі ТСН, передає "Українська правда", з посиланням на "Інтерфакс".
"Ми з величезною повагою ставимося до діяльності Генпрокуратури і генерального прокурора Святослава Піскуна, але не можемо не реагувати на подібні заяви, оскільки вони завдають шкоди діловій репутації "Студії 1+1" і реноме ТСН, - йдеться в заяві ТРК.
У телекомпанії заявляють, що в матеріалах "Підсумкового випуску" ТСН від 24 липня журналісти використовували право критикувати владу, гарантоване їм Конституцією.
Крім того, йдеться в документі, "керівництво ТРК "Студія 1+1" принципово не редагує тексти журналістів "ТСН" і не втручається в редакційну політику Служби".
При цьому "усі матеріали, що використовувалися журналістами ТСН, були оприлюднені в інших ЗМІ - (наприклад, 18 липня 2005 року в "Українських новинах" і "Українській Правді" з цитатами президента Віктора Ющенка, які неможливо сприймати інакше, як критику Генпрокуратури) - тому все, що звучало в "ТСН", є використанням прямої мови, тобто, цитатами".
Як підкреслює керівництво ТРК, основним положенням редакційної політики є збалансоване представлення інформації, тому, одержавши лист Генпрокуратури з приводу вищезгаданої програми, телекомпанія направила запрошення на ім'я Піскуна з проханням дати інтерв'ю в прямому ефірі "Нічного випуску" ТСН у понеділок, однак дотепер не одержала жодної відповіді.
Крім того, "ніхто з керівників ТРК "Студія 1+1" не мав жодної інформації з приводу будь-яких перевірок, проведених у зв'язку з нібито "незаконною діяльністю" компанії", - йдеться в документі.
"Ніякої документації і пояснень з приводу діяльності ТРК "Студії 1+1" Генпрокуратура не вимагала і не одержувала. Більше того, про проведення будь-яких перевірок діяльності жодних попереджень або повідомлень з боку Генпрокуратури керівництво ТРК "Студія 1+1" не одержувало", - повідомляють у телекомпанії.
Там також підкреслюють, що твердження Генпрокуратури про фінансові операції на суму більше $100 млн. "здаються нам безглуздими і неспроможними, хоча б з огляду на стан і обсяги телевізійного ринку України - існування будь-якої подібної "операції" просто неможливе".
"Керівництво компанії ТРК "Студія 1+1" вважає, що якщо саме таким чином, через прес-службу ГПУ та інформаційні агентства, ГПУ вирішила попередити нас про можливу перевірку діяльності, а після цього і буде проводити таку перевірку, - це стане найавторитетнішим доказом повернення колишніх методів боротьби силових структур і тих, хто ними намагається керувати, зі ЗМІ, і, зокрема, "Студією 1+1", - йдеться в заяві керівництва телекомпанії.
Як відомо, у понеділок колектив Генпрокуратури висловив обурення упередженим характером коментарів щодо діяльності органів прокуратури в програмі ТСН на телеканалі "Студія "1+1" у неділю.
"Ми вважаємо, що це сталося внаслідок перевірки, яка проводиться органами прокуратури щодо законності здійснення ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" фінансових операцій на суму більше $100 млн.", - йдеться в заяві прес-служби Генпрокуратури.
УП
Читайте також:
Чи обгрунтовані звинувачення Генпрокуратури «Студії «1+1»?
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ