Чому не всі медіа проходять перевірку Нацради, що з медіаактивами Кропачова і чому глядачі  обурилися на Холостяка

Чому не всі медіа проходять перевірку Нацради, що з медіаактивами Кропачова і чому глядачі обурилися на Холостяка

13 Листопада 2024
623
13 Листопада 2024
08:00

Чому не всі медіа проходять перевірку Нацради, що з медіаактивами Кропачова і чому глядачі обурилися на Холостяка

623
«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють на початку тижня.
Чому не всі медіа проходять перевірку Нацради, що з медіаактивами Кропачова і чому глядачі  обурилися на Холостяка
Чому не всі медіа проходять перевірку Нацради, що з медіаактивами Кропачова і чому глядачі  обурилися на Холостяка

Середа, 13 листопада 2024 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа».

 

Привіт. На зв’язку Марина Леончук, комунікаційна менеджерка «ДМ».

Від мрії — до арешту. Історія каналу Кропачова Ukraine World News

4 листопада 2024 року стало символічним фіналом для каналу Ukraine World News. Він припинив мовлення на супутнику. Менеджмент каналу звільнився, власник Віталій Кропачов опинився під арештом, а проєкт тепер існує лише у вигляді кількох диджитал-програм на ютубі. У новому матеріалі Наталія Данькова розповідає про шлях Кропачова від ідеї побудувати канал до арешту. Вона вирішила підсумувати історію цього каналу та з’ясувати, що буде з ліцензіями та медійними компаніями бізнесмена,  розповідає, як він  отримував ліцензію, створював команду і намагався домовлятися з владою.  Тепер Кропачов під арештом, а  АРМА шукає управителя для його медіаактивів. Моя колега дізналася, що зараз триває конкурс на оцінювача та проєкти управління.

Чому не всі медіа проходять відбір і перевірку Нацради

Після набуття чинності профільного закону «Про медіа» Національна рада з питань телебачення та радіомовлення займається реєстрацією тих компаній, які працюють у сфері медіа. Для декого реєстрація є обов’язковою, для інших — добровільною. Щоразу на засіданні Нацради реєструють десятки компаній. При цьому регулятор має небагато підстав для відмови — й усі вони визначені в законі «Про медіа». Однак на практиці трапляється так, що реєструватися хочуть компанії з сумнівною репутацією. Або такі, яких громадські організації звинувачують у продажу журналістських посвідчень. Або ті, хто на своєму сайті розміщує фото «журналістів», згенеровані штучним інтелектом. Про те, кому Нацрада відмовляла в реєстрації, — у матеріалі «Детектора медіа».

Побороти медіапорожнечу

Згідно з соціологічними опитуваннями, інфляція та міграція — основні питання, які хвилюють американців, а війну між Росією та Україною важливою для їхньої країни назвали 2% респондентів. Тобто більшість американців не надто хвилюється через так званий «світовий порядок», зовнішню політику власної країни чи перемогу демократії у світі. Можна задаватися риторичними питаннями про те, чому так, а не інакше, але можна спитати і про більш практичні речі, наприклад, що Україна як держава зробила, щоб ці два відсотки збільшити?. Редактор «ДМ» Євген Бриж у своїй колонці звертає увагу на те, що в нас досить дивно працює іномовлення, і доносити важливі наративи про Україну та агресивну війну Росії проти українців не на російськомовну авдиторію, як це робить, наприклад, марафон «FreeДом», а на західну, тих же ж американців, фактично немає кому.  

Техніки маніпуляції в телеграм-каналах і  загроза інформаційній безпеці України

Редакція видання «Тексти» провела дослідження «Карусель емоцій», що розкриває рівень маніпуляцій у найпопулярніших телеграм-каналах, які читають українці. Ведуча подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко поговорити про це запросила Наталю Романишин, NLP-дослідницю видання «Тексти». Як навчають штучний інтелект виявляти маніпулятивні техніки? Чому багато телеграм-каналів обирають емоційний та агресивний стиль мовлення, а авдиторія охоче їх читає? І чи варто українцям довіряти всьому, що вони бачать у телеграмі? Ось кілька цитат із розмови: «“Труха” частіше маніпулює навантаженою емоційною мовою, щоб відвернути нашу увагу від чогось, що не хоче висвітлювати»; «Більшість інтернету — англомовна, українських матеріалів дуже мало. Через це ШІ-моделі мають обмежене уявлення про наш український контекст». Тож читайте, як «дресирували» штучний інтелект для цього завдання.

Російська медіагідра

Підкуп блогерів, фейкові домени й інші шляхи, якими російський пропагандистський ресурс RT (колишній Russia Today) обходить санкції. У вересні мін’юст США повідомив, що принаймні шестеро впливових американських блогерів таємно фінансувалися російськими державними медіа для просування інтересів Росії у США. Пізніше державний секретар США Ентоні Блінкен сказав, що російські медіа, зокрема RT, «функціонують як де-факто рука російського розвідувального апарату». Також міністерство фінансів США запровадило санкції проти медіагрупи «Россия сегодня» та її дочірніх компаній: «РИА Новости», RT, Ruptly й Sputnik, а також проти хакерського угруповання RaHDit. Санкції, зокрема, були застосовані через втручання цих структур Кремля у президентські вибори 2024 року.

Під санкції США також потрапили головна редакторка RT Маргарита Симоньян, її заступники Єлизавета Бродська й Антон Анісімов, заступник директора англомовного мовлення Андрій Кіяшко, керівник проєктів цифрових медіа Костянтин Калашников і його підлегла Олена Афанасьєва. Проте Симоньян заперечила звинувачення, сказавши, що медіа продовжить свою роботу, попри санкції. «Детектор медіа» розповідає, як RT продовжує працювати, оминаючи санкції, і просуває прокремлівські наративи на Заході.

«Захист історичних земель»

До другої річниці звільнення Херсона колеги розповідають, як російська пропаганда перейшла від запевнень, що «Росія у Херсоні назавжди» до жалю за «окупованим Україною містом» і вимог «дочавити» українське підпілля на тимчасово окупованих територіях. Центр досліджень «Детектора медіа» продовжує цикл публікацій про когнітивну окупацію, захоплення символічного та фізичного простору українських міст. У попередніх статтях ми писали про те, як Росія обґрунтовує знищення історичної спадщини Одеси, створює «вітрину окупації» в Маріуполі та який образ Львова «продає» для внутрішньої авдиторії. У новому матеріалі — аналіз того, як Росія виправдовує окупацію півдня України та пояснює відступ із Херсона.

Інтерв’ю

Данило Мокрик належить до найбільш досвідчених журналістів-розслідувачів України. На початку минулого року він доєднався до команди англомовного українського видання The Kyiv Independent, де разом з Євгенією Моторевською та Олесею Бідою створив відділ журналістських розслідувань воєнних злочинів. Нещодавно вийшов його фільм «Тіні на лівому березі» про колишній відділок поліції в селищі Горностаївка на лівобережжі Дніпра в Херсонській області, який росіяни перетворили на катівню для цивільних українців, що опинилися в окупації. Про особливості роботи з темою воєнних злочинів, зашлакованість інформаційного простору України, а також про те, чи можна вважати українського президента головним медіа країни та чи не варто припинити лякати світ розповідями про війну в Україні, Данило Мокрик розказав в інтерв’ю Ользі Чорній.

І насамкінець текст про Холостяка. Олександр Будько (Терен) сходив на проєкт Олексія Дурнєва «Їжа». Терен поснідав, а глядачі обурились. Чому — розібралась Катерина Городнича.

Наразі це все.

Дякую, що дочитали цей лист до кінця.

 

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмітелеграмі,  вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Увесь зворотний зв'язок також пишіть сюди — мені на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям.

До зустрічі. Переможемо!

Ваша комунікаційна менеджерка «ДМ» Марина Леончук.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
623
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Світлана
55 дн. тому
Варто ще згадати про людей, які там працювали: зарплати затримували їм, годували обіцянками. А потім в один день звільнили як непотріб. А борги лишились…. І податки «чомусь» люди не бачать за себе з літа
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду