Добро, яке вони зроблять зі зла

7 Вересня 2012
15064
7 Вересня 2012
14:07

Добро, яке вони зроблять зі зла

15064
Навіщо журналістські колективи стають безкоштовними агітаційними командами своїх шефів – медіаменеджерів, що йдуть у політику?
Добро, яке вони зроблять зі зла

Чудова новина. Зовсім скоро ми побачимо на телеканалі, очолюваному кандидатом у депутати від ОО «Батьківщина», кулінарно-політичну програму, гостем якої будуть цей самий кандидат (№11), його сусід по списку Борис Тарасюк (№9), а також іще кілька ведучих цього каналу. Інші політики, схоже, там якщо й з'являться, то вже після виборів. Сам кандидат, попри всі турботи, пов'язані з веденням передвиборної кампанії, вестиме свою авторську програму в ефірі свого телеканалу. Це, звісно ж, не агітація, це демократична журналістика.

 

Попри всю невдячність і шкідливість для карми будь-якої критики на адресу ТВі та особисто згаданого кандидата в депутати, - а також передбачуваність реакції ліберально-фейсбучної спільноти, що завжди зводиться до «чого ви вчепились до єдиного нормального каналу, подивіться інші, там скрізь Азаров і Королевська!», - пора назвати речі своїми іменами.

 

Можливо, до включення Миколи Леонідовича Княжицького до списку «Батьківщини» редакційна політика каналу ТВі відображала прагнення створити «баланс на макрорівні», показавши народові ту частину політикуму, який рідко і не завжди адекватно фігурує в програмах лояльних до влади каналів. Але з того моменту, коли пан Микола став номером одинадцятим, усе це - відпрацьовування прохідного місця у списку.

 

І відпрацьовувати місце у списку панові Миколі допомагає команда людей із якщо не незаплямованою, то відносно чистою репутацією в журналістиці. Юлія Банкова, Настя Станко, Роман Недзельський, Мирослав Откович, Вахтанг Кіпіані, Віталій Портников, ба навіть Ірина Славінська. І багато інших. Підозрюю, що вони розуміють: якісні результати їхньої чесної праці, яка наповнила позитивним змістом бренд ТВі, тепер використовуються з агітаційною метою.

 

І, напевно, заспокоюють себе одвічною тезою про менше зло. Адже аргументом у дискусіях на цю тему завжди стає порівняння з методами біло-блакитних, у зіставленні з якими легке ій ненав'язливе облудництво «демократичних» кандидатів стає геть невинним. Княжицький вам не подобається? Волієте Чечетова?

 

Скільки ж разів ми це чули. Ми граємо в шашки, з нами грають у «Чапаєва». З бандитами треба по-бандитськи. Чистоплюйством їх не переможеш. Ще раз використаємо проти них їхні ж методи - джинсу, адмінресурс, пропаганду, підкуп, - а потім будуватимемо чесну, демократичну, справедливу, європейську Україну. Потім, усе потім - стандарти, баланс, безсторонність, журналістська етика. Як співає один із улюблених співаків Віктора Федоровича, «поворую-перестану, ну вот-вот богатым стану, и тогда начну опять я законы соблюдать». Спочатку ми в ім'я Боже вб'ємо всіх, хто стоїть на нашому шляху, а потім ретельно дотримуватимемося Його заповіді «не вбий».

 

Не менш цікаву картину можна спостерігати у Львові, де в депутати йде генеральний продюсер телеканалу ZIK Дмитро Добродомов. Висуванець партії «УДАР». Територія Личаківського та Сихівського районів, що входять до мажоритарного округу №115, завішана білбордами, сітілайтами та банерами з ось такою рекламою:

 

 

Що це? Авжеж, комерційна реклама, а не передвиборна агітація, адже ця рекламна кампанія розпочалася ще до старту виборчої. Розкручений бренд найпопулярнішого в місті каналу ZIK, що кілька років вибудовувався саме на ідеях боротьби з корупцією, назва нового проекту цього телеканалу, в рамках якого журналістський колектив змушують гарувати чомусь саме на території 115-го округу, прізвище та ім'я популярного ведучого, він же кандидат... І так - на кожному стовпі.

 

Задекларована кандидатом зарплатня дозволила б йому, можливо, орендувати пару сітілайтів на пару тижнів. І ніяких тіньових доходів телеменеджера на таку гігантську (львів'яни не дадуть збрехати) кількість реклами не вистачить - регіональний канал стільки не заробляє.

 

Не в тому питання, звідки гроші - в чужу кишеню не зазираю, й не сумніваюся, що спонсори знайшлися. Питання в тому, до чого тут один із найкращих журналістських колективів регіонального телебачення України. Рік тому цей колектив уже «нагинали» на підтримку кандидата в мери, регіонала Петра Писарчука, тепер плоди праці використовують для підвищення рейтингу чергового кандидата.

 

Чи то пак, задля суспільного добра? Сайт кандидата в депутати Дмитра Євгеновича Добродомова так і зветься - http://dobro.lviv.ua/. Тим, хто має сумніви в тому, що цей кандидат використовує свій колектив для агітації (і взагалі не розмежовує діяльність професійну та агітаційну), раджу переглянути розділи «новини» і «команда», а також підрахувати, скільки разів на сайті використовується назва і логотип телеканалу ZIK.

 

І якось зовсім не втішає той факт, що Княжицький чи Добродомов у ВР - це краще, ніж Чечетов чи Голуб. Адже немає такого вибору, не стоїть він. Ці телеменеджери, - на відміну, до речі, від критикованого нині Костянтина Усова, якого ОО «Батьківщина» кинула на мажоритарку в самісіньке одеське пекло, або Ольги Герасим'юк, яка буквально ризикує життям десь неподалік, на Одещині, - ведуть боротьбу не з «антидемократичною владою» (цитата з останніх «Підсумків із Вахтангом Кіпіані», між іншим), а за мандат. Реальним конкурентом демократа Добродомова є такий самий демократ із ОО «Батьківщина», а Княжицький із своїм №11 взагалі міг би безтурботно співати, як Таїсія Повалій.

 

Відомий літературний герой, який закликав робити добро зі зла, бо більше немає з чого, закінчив дуже погано. Його добро виявилося не таким уже й добром і для нього, і для інших. Ці персонажі закінчать чудово - їм уже практично гарантовані депутатський мандат, недоторканність і політична кар'єра, шлях до якої вони розпочинають зі зловживання навіть не своїм, а ввіреним їм власниками медіаресурсом.

 

Так для кого це добро, яке вони роблять зі зла?

 

Фото - blogs.germany.ru

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15064
Коментарі
6
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
PUX
4189 дн. тому
Отарее, я Вам дякую. Про "Львівську" можу сказати одне - Дубневичі власники - тому газета і "розпинається". А власнк ЗІКу пан Димінський не розуміє головного: якщо пан Добродомов прорвкеться у ВР, він відстоюватиме там не інтереси Димінського (тим паче - громади), а відстоюватиме інтереси своо гуру - редактора "Експресу" п. Починка. А ЗІК, зруйнувавши свою ауру "незаангажованого каналу" зіде на маргінес. І зявиться гасло -:"Канал попав в анал!"
Pchilka26
4191 дн. тому
власне, проблема тут не в тому, хто перед виборами піариться, бо піаріться всі. А в тому, що власники ЗМІ ведуть таку політику, яка їм самим вигідна. Інформаційне наповнення новин, прихована заказуха і.т.п. Той самий ТРК "Люкс", Захід нет - Садовий. фм Галичина, "Львівська газета" - Дубневичі. Ця "свободи слова" є у всій Україні, як би це сумно не було. Просто перед виборами - це видно у 100 разів краще ((
Otar Dovzhenko
4193 дн. тому
куку, я не мав на меті писати про всі медіа. В принципі, не думаю, що це треба, бо співробітники інших редакцій, яким доводиться зараз працювати неофіційним штабом того чи іншого кандидата, самі зрозуміють, що їх це таакож стосується.
Гість
4193 дн. тому
Дякую Вам, Отаре.
куку
4193 дн. тому
Чому, Отаре, оминули "Львівську газету" з гуликом, яка усіма силами пнеться, щоб підняти рейтинги своїх хазяїв Дубневичів?
atos
4194 дн. тому
Голос вопиющего в пустыне ! ! ! Белой вороной(в хорошем смысле) выглядит Отар. Своим поступком он ОБЕРЕЗОРУЖИВАЕТ своих противников ( в том числе и меня) и, вызывает "огонь на себя" среди своих единомышленников. Побольше было бы таких ЛИЧНОСТЕЙ в обоих "лагерях",тогда и наш ПИПЛ поверил бы в ЧЕСТНОСТЬ наших журналистов. Можно и " ЛУЧ СВЕТА В ТЕМНОМ ЦАРСТВЕ". Здесь похвалы никогда не будет много. С П А С И Б О ! ! !
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду