Для нас немає слова «неможливо»

Для нас немає слова «неможливо»

29 Серпня 2023
849
29 Серпня 2023
15:00

Для нас немає слова «неможливо»

849
Проєкт «Сила таланту» розповідає про головний талант українців.
Для нас немає слова «неможливо»
Для нас немає слова «неможливо»

У День Незалежності України на каналі СТБ відбулася прем’єра документального фільму «Сила таланту».  Фільм, що присвячений долі учасників проєкту «Україна має талант» після повномасштабного вторгнення, був  знятий каналом у співпраці з дистриб’ютором і правовласником формату талантшоу Freemantle.

Участь такого «монстра» індустрії як Freemantle передбачала високу якість проєкту. Втім, зовсім не гарантувала, що фільм сподобається. Насамперед він зроблений для іноземних глядачів, а в нас дещо різне сприйняття дійсності. Висновок про «іноземну орієнтацію» напрошується хоча б через те, що деякі герої, зокрема ведучий Сергій Притула, спілкуються з журналістами англійською. За кадром їх переозвучують українською, але оригінал чутно. Якби знімали для внутрішнього використання, було б навпаки.

Зазвичай подібні іноземні документалки зроблені як під копірку: герої згадують в інтерв’ю минуле, беруть участь у реконструкції травматичних подій і багато плачуть, щоб не залишилося сумнівів у їхніх почуттях. Попри те, що всі ці атрибути присутні й у «Силі таланту», проєкт не розчарував. Можливо, завдяки тому, що канал СТБ  дивиться на війну зсередини та добре відчуває межу, за якою в українців почнеться зворотній ефект. Або просто тому, що всі герої дуже щирі.

Фільм розповідає сім історій учасників шоу «Україна має талант»: дитячої пари повітряних гімнастів Валерія Андрійчука й Ольги Панченко з Херсона, танцівниці fusion belly dance Наталії Короткіної з Маріуполя, юного співака Артема Феська з селища Попільня Житомирської області, співака Максима Ткачова з Бучі, дуета менталістів Mind2Mind, до якого входять Марина з Дніпра та її британський чоловік Джеймс, гімнастки, або як її називають, «каучукової дівчинки» Софії Теплої з Подільська та підліткового танцювального гурту Light balance kids із Києва. Всі вони брали участь в останньому на сьогодні сезоні «Україна має талант» 2021 року, де Артем став переможцем. Фільм показує, що відбулося з героями після 24 лютого та як їхній талант допомагає вгамувати душевний біль і наблизити перемогу.

Наприклад, перший герой, 15-річний Валерій, разом із мамою опинився в окупації в Херсоні. Росіяни почали на них полювання, адже батько хлопця та його брат воюють у Збройних силах України. Родина переховувалася у знайомих, а потім ризикнула під обстрілами виїхати з Херсона. Врятувалася і партнерка Валерія, 10-річна Оля з родиною. В евакуації діти отримали запрошення виступити в шоу «Румунія має талант» і відразу потрапили у фінал, адже суддя натиснув «золоту кнопку».

«Я була дуже щаслива. Скажу так: я навіть забула, що у нас в країні війна, — згадує Оля. — Війна — то смерть, поламане життя, розбите серце».

Дуже доросла відповідь як для 10-річної дівчинки.

Те, що довелося пережити дітям через війну, можна зрозуміти не лише завдяки їхнім розповідям. Команда проєкту, яка робила репортаж під час перебування гімнастів у Бухаресті, вдало вихопила декілька красномовних «дрібниць». Ось, скажемо, юні партнери гуляють у парку, сміються та тримаються за руки. «Незвично дивитися на літак — він просто летить, він не страшний», — каже Оля, дивлячись на інверсійний слід у мирному румунському небі. Диво, що діти сміються після пережитого. А  вони ще й перемагають у міжнародних змаганнях під українським прапором.

«Цей фільм про те, що попри велику війну Україна у світі представлена не лише фотографіями та відео страшних руйнувань, а й талантами самих українців, які вражають весь світ», — напередодні прем’єри сказала генеральна продюсерка виробництва програм телеканалу СТБ Наталія Франчук.

Усі герої фільму використовують свій талант, щоб прославляти Україну, збирати донати чи гуманітарну допомогу. 15-річний Артем дає безліч благодійних концертів по всьому світу, Light balance kids узяли участь в американському варіанті талант-шоу й також отримали «золоту кнопку», менталістка Марина частину прибутку від своїх виступів перераховує на порятунок тварин, що постраждали від війни, Софія вдруге стала світовою рекордсменкою книги рекордів Гіннеса, а Наталія виступила на сцені «Болгарія має талант».  Лише Максим із Бучі, навпаки, відмовився від своєї мрії  співати зі сцени та повністю присвятив себе волонтерству.

«Коли я співаю, я відчуваю себе щасливим. Але я не можу дозволити собі радіти, коли хтось страждає. Одразу як тільки буде перемога, мій голос почує вся країна», — говорить Максим.

Утім, для допомоги країні йому став у пригоді талант блогера: до війни хлопець мав понад 4 мільйони підписників в інстаграмі та скористався цим для поширення інформації про війну та збору гуманітарної допомоги.

Наталії Короткіній із Маріуполя проєкт приділив особливу увагу, відтворив її історію майже покроково. Танцівниця залишалася в оточеному місті декілька тижнів і на власні очі бачила його загибель.

«Я не готова була вийти на сцену після цієї трагедії. Водночас я розуміла, що, можливо, завдяки моїй історії люди в інших країнах спробують відчути те, що відчуває український народ», — поділилася Наталія. Весь свій біль і жах вона переклала мовою танцю, який показала на болгарському талант-шоу. Судді ридали, глядачі, я впевнена, також. Здається, один такий виступ може суттєво допомогти дипломатичним і медійним спробам достукатися до європейської публіки.

Ланкою, що пов’язує героїв фільму, став Сергій Притула, який у останньому сезоні шоу «Україна має талант» був у журі. Він з’являється на екрані після кожної історії та розповідає про те, як Україна бореться з ворогом. Узагалі-то в останньому сезоні було троє суддів, але творці для коментарів передбачувано обрали Притулу.

«Ми ніколи не були такі згуртовані, як зараз, ми ніколи не дбали один про одного так, як зараз! І коли ми об’єднані, для нас немає слова "неможливо"», — говорить він. У цій формулі й полягає талант українського народу і його сила.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
849
Читайте також
26.10.2023 09:00
Марія Спалєк
«Детектор медіа»
2 205
17.10.2023 09:00
Марія Спалєк
«Детектор медіа»
19 841
06.09.2023 10:00
Марія Спалєк
«Детектор медіа»
2 152
01.09.2023 15:00
Марія Спалєк
«Детектор медіа»
935
08.08.2023 11:00
Марія Спалєк
«Детектор медіа»
2 698
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
I.Or.
443 дн. тому
Я люблю українське патріотичне документальне кіно! Люблю і патріотичне українське кіно: старовинні про Русь, козаччину, Гетьманщину, УПА та вояків ООС! Наша історія аж дух захоплює! Якщо не будеш служити своїм людям, то кому будеш служити?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду