Сенатори Маккейн і Мерфі: український парламент ухвалив закони, які явно обмежують свободу слова
Сенатори Маккейн і Мерфі: український парламент ухвалив закони, які явно обмежують свободу слова
Американські сенатори Джон Маккейн і Кріс Мерфі засудили закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня і підписані президентом Віктором Януковичем. Відповідну заяву оприлюднено на сайті сенатора США Маккейна, повідомляє «Радіо Свобода».
«Ми стурбовані, що український парламент, контрольований Президентом Януковичем, ухвалив закони, які явно ущемляють права українського народу на мирний протест і обмежують свободу слова. Здається, це остання спроба придушити демонстрації на Майдані в Києві без діалогу чи компромісу», - йдеться в заяві.
На думку сенаторів, нетрадиційна процедура ухвалення законів загрожує втратою довіри до українського парламенту і ставить під питання прихильність уряду демократичним устремлінням українського народу.
«Такі заходи також суперечать декларованому прагненню уряду України щодо вступу до ЄС і, ймовірно, можуть поглибити політичну кризу в Україні. Якщо керівники України дійсно є прихильниками шляху європейської інтеграції, уряд повинен забезпечити, аби законодавство відповідало демократичним стандартам і захищало основні свободи», - вважають сенатори.
Як повідомляла «Детектор медіа», комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле та міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявили, що засуджують підписання президентом України Віктором Януковичем понад десяти законів, які значно обмежують свободи громадян, діяльність громадських організацій та засобів масової інформації.
Раніше кілька провідних європейських політиків, включно з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, закликали Януковича не підписувати ухвалені Верховною Радою 16 січня суперечливі закони, однак увечері 17 січня Президент України ці закони підписав.
Нагадаємо, 17 січня президент Віктор Янукович підписав 11 законів та одну постанову, що були прийняті Верховною Радою 16 січня.
Як писала «Детектор медіа», правозахисники відправили 450 запитів на інформацію до усіх народних депутатів, щоб з'ясувати, хто з них насправді голосував за закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879.
16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.
«Детектор медіа»