Колишній командир батальйону «Айдар» заявив, що сам коригував артобстріл, у якому в РФ звинувачують Надію Савченко

Колишній командир батальйону «Айдар» заявив, що сам коригував артобстріл, у якому в РФ звинувачують Надію Савченко

10 Лютого 2015
4444
10 Лютого 2015
14:38

Колишній командир батальйону «Айдар» заявив, що сам коригував артобстріл, у якому в РФ звинувачують Надію Савченко

4444
Колишній командир батальйону «Айдар» заявив, що сам коригував артобстріл, у якому в РФ звинувачують Надію Савченко
Колишній командир батальйону «Айдар» заявив, що сам коригував артобстріл, у якому в РФ звинувачують Надію Савченко

Народний депутат («Радикальна партія Олега Ляшка»), перший командир батальйону «Айдар» Сергій Мельничук заявив, що це він коригував вогонь артилерії у бою, в якому загинули російські кореспондент каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і звукорежисер Антон Волошин і у смерті яких звинувачують українського пілота Надію Савченко. Про це пан Мельничук заявив у своєму інтерв'ю, опублікованому на сайті BBC Україна.

 

На питання, хто був коригувальником вогню у бою біля населеного пункту Металіст (Луганська область), Сергій Мельничук повідомив: «Я. Я тоді був на самому "передку", бійці, які були у тому бою, підтвердять - я був попереду БТРів, і мене бійці за шкірку відтягували: мовляв, ховайся командир. Потім мене замінив боєць з позивним "Прапор"».

 

Стосовно питання про те, чому не вдалося звільнити Надію Савченко, пан Мельничук зазначив: «Думаю, росіянам потрібна була жертва, яку можна було показати і далі нею гратися. Вони вибрали Надю. Одна справа показати офіцера, бійця, чоловіка. Інша справа - Надя, яку вони спочатку назвали снайперкою, а потім - артнавідником. Хоча навіть кадри з нею доводять, що на час цього бою Надя вже була в полоні».

 

Смерть російських журналістів Сергій Мельничук пояснює випадковістю, оскільки прицільно по них не стріляли. «Тоді під ранок мені передзвонили, що в районі гольф-клубу, де стояла батарея гаубиць Збройних Сил України і стояла наша бойова охорона, зав'язався бій... Я просив, щоб війська - 80-та і 128-ма бригада, які стояли неподалік, - дали нам допомогу. Вони допомогу не давали, тому, ... я передзвонив Наді. Вона прийшла до вояків, нагнула матюків, і вони дали команду двом БТРам і двом БМП виїхати нам на допомогу... Проїхавши 12 км далі, вони натрапили на протитанкову засідку... Коли туди прорвалися ці наші БТРи і БМП, бойовики їх повністю розстріляли, а тоді викликали журналістів, щоб вони зняли результати цього бою. Вони не думали, що ми за таку відстань, 12 кілометрів, прийдемо їх визволяти. А ми фактично з боєм - бо по лісосмугах сиділи їхні кулеметники, гранатометники - пройшли всю цю відстань», - заявив пан Мельничук.

 

Народний депутат повідомив, що Надія Савченко у батальйоні виконувала обов'язки заступника командира з виховної роботи.

 

Окрім того, «айдарівець» каже, що проти батальйону, який він називає одним з найбоєздатніших підрозділів у зоні АТО, ведеться інформаційна війна.

 

На питання журналіста про долю Надії Савченко він відповів: «Думаю, ми її все одно визволимо. Можливо, вже цього року».

 

Нагадаємо, сьогодні, 10 лютого, народний депутат України Іван Крулько заявив перед Бассманним судом Москви, де розглядається справа про продовження арешту українській льотчиці, що Надія Савченко може припинити голодовку, якщо їй замінять запобіжний захід і дозволять знаходитись під домашнім арештом у Посольстві України в РФ.

 

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська наполягає на зміні запобіжного заходу для народного депутата Надії Савченко, яку у Росії утримують під вартою за звинуваченням у загибелі російських журналістів, у вигляді утримання під вартою на інший, передбачений статтею 98 КПК РФ, не пов'язаний із триманням під вартою.

 

Надія Савченко заявляє, що відмовлятиметься від їжі, доки суд не змінить їй запобіжний захід.  

 

Адвокати народного депутата, делегата Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Надії Савченко подали заяву в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) із проханням терміново прийняти «попередні заходи» для розгляду її справи.

 

Вероніка Коробенюк для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4444
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду