Комітет свободи слова просить уряд надати положення про Мінінформполітики і вимагає прозорості роботи комітетів
Комітет свободи слова просить уряд надати положення про Мінінформполітики і вимагає прозорості роботи комітетів
Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України звернувся до Кабінету Міністрів з проханням надати положення про новостворюване Міністерство інформаційної політики та ініціював оприлюднення стенограм засідань парламентських комітетів. Про це на погоджувальній раді у парламенті заявила голова Комітету, заступник голови фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар, повідомляє прес-служба «Народного фронту».
Як зазначає прес-служба, важливим завданням Комітету з питань свободи слова є діяльність новостворюваного Міністерства інформаційної політики.
«Комітет звернувся до Уряду з проханням надати нам положення про це міністерство для того, аби ми могли зняти негативний суспільний резонанс, оскільки дуже багато питань залишається як всередині України, так і серед міжнародної спільноти», - повідомила Вікторія Сюмар.
Крім того голова Комітету свободи слова наголосила на необхідності прозорості та відкритості роботи інших парламентських комітетів. Вікторія Сюмар заявила, що нині є велика увага громадськості до роботи парламенту, тому Комітет зі свободи слова пропонує, щоб кожен комітет оприлюднював стенограми своїх засідань.
Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).
Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гострокритичну реакціюжурналістів.
3 грудня новопризначений міністр презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики, що спричинило ще більшу дискусію щодо доцільності створення відомства та його ймовірних повноважень.
Своє занепокоєння створенням в Україні державного органу з контролю інформації висловили представниця ОБСЄ з питань свободимедіа Дуня Міятович, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Комітет захисту журналістів, «Репортери без кордонів».
В Україні протии створення так званого «міністерства правди» виступили рух «Стоп цензурі!»,Незалежнамедіапрофспілка України.
Про свій протест проти створення Міністерства інформполітики заявили українські журналісти в регіонах - у Чернівцях, Кіровограді, Запоріжжі, Миколаєві.
8 грудня низка українських журналістів та експертів, залучених у роботу з міжнародною аудиторією, висловили категоричну незгоду з ідеєю створення Міністерства інформаційної політики. Про це йдеться в їхньому відкритому зверненні до Президента України, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради.
«Детектор медіа»