Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 7 травня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер»
У блоці каналу «FreeДом» екскомандир взводу батальйону «Айдар» Євген Дикий закликав подивитися правді в очі й називати колишній Авдіївський напрямок атаки окупантів вже Покровським чи Покровсько-Курахівським. Саме на ньому у ворога найбільші успіхи, і саме там відбудеться випробування третьої лінії української оборони. Прогноз Дикого — відбуватиметься битва за Покровськ, але росіянам буде складно його взяти. Натомість у Часовому Яру вирішується доля всієї битви за Донбас, бо після його падіння лінією фронту може стати агломерація одразу з чотирьох великих міст, і всі ці міста доведеться повністю евакуювати.
Політичний коментатор Ігор Чаленко спрогнозував, що російський військово-промисловий комплекс вийде на плато виробництва зброї приблизно у 2026 році.
Директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий назвав малоймовірним Олімпійське перемир'я, про яке говорили очільники Китаю та Франції Сі Цзіньпін та Емманюель Макрон. Росія може публічно говорити про готовність до миру, а в цей час її нібито не підпорядковані центру батальйони обстрілюватимуть наші мирні міста.
Політологиня Аліна Гриценко висловила переконання, що КНДР ніколи не постачатиме Росії зброю, якщо вважатиме, що це загрожує її власній обороноздатності — а у Пхеньяні параноя щодо того, що навколо одні вороги, які хочуть на них напасти.
Воєнний аналітик Дмитро Снєгирьов підрахував, що на кожних 10 тисяч снарядів ворога українська артилерія може відповідати лише 2-2,5 тисячами.
Російський опозиційний політик Геннадій Гудков назвав корупцію головною «духовною скрепою» та ключовим елементом конструкції російської влади, тож коли відбувається «боротьба з корупцією», то насправді це завжди боротьба кланів за годівницю та фінансові потоки.
Політичний коментатор Володимир Фесенко констатував, що, на жаль, говорити про повний бойкот Путіна на світовій арені, судячи з його «інавгурації», не виходить. Експерт назвав «великим жестом слабкості і великою дипломатичною помилкою» присутність на церемонії посла Франції.
У блоці каналу «Інтер» економіст Олександр Савченко поскаржився на те, що ЄС і США запроваджують санкції за принципом «поступового придушення»: кожен пакет ніби сильніший за попередній, але все одно слабкий. Наприклад, повне ембарго на зріджений газ могло б позбавити РФ 2% ВВП, це дуже суттєво, але замість цього впроваджують невеликі обмеження.
Політичний коментатор Тарас Загородній припустив, що диктатор Білорусі Олександр Лукашенко «забув подивитися на карту», коли влаштовував перевірку ядерних сил на території країни. Бо тоді б Лукашенко побачив, як близько до українського кордону розташовані білоруські НПЗ, зокрема в Мозирі, де «може раптово щось статися».
Російська політична аналітикиня Ольга Курносова порівняла «інавгурацію» Путіна з помазанням на царство, зокрема ніколи за попередні чотири рази в церемонію не включали молебень «за здравіє государя».